Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
21 листопада Росія вперше використала балістичну ракету "Орєшник" проти України, завдавши удару по Дніпру. Відтоді в Україні періодично оголошується повітряна тривога через загрозу повторних атак. Експерти в коментарі для РБК-Україна оцінили ризики та назвали ключові ознаки, що свідчать про реальність нових запусків "Орєшника".
Володимир Путін
За словами керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, розгортання такого комплексу є помітним, а за полігоном Капустин Яр в Астраханській області ведеться постійне спостереження, зокрема з боку союзників України.
Мусієнко відзначив, що тільки там фіксується будь-яка активність, одразу оголошується повітряна тривога, щоб попередити про можливу загрозу. Однак останнім часом такі дії з боку Росії носять переважно демонстраційний характер. Вони імітують підготовку до атаки, проводять хибні запуски, але реальних пусків не здійснюють, каже експерт.
Разом з тим, військовий експерт Владислав Селезньов, у свою чергу, вказує, що головним сигналом реальної загрози використання "Орєшника" є дії посольства США в Україні.
"Тільки воно оголосить, як минулого разу, коли РФ "Орєшніком" била по Дніпру, про тимчасове закриття установи — от тоді є привід справді хвилюватися. А так відповідні тренування росіяни проводять. Це ж маркер психологічного впливу", — вважає Селезньов.
Експерт також нагадав, що Москва зобов’язана попереджати Вашингтон у разі запуску балістичних ракет середньої дальності.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Лукашенко попросив у Путіна 10 "Орєшніків".
Новини