Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Чоловіків призовного віку, які перебувають за кордоном, не будуть примусово повертати в Україну. Про це заявив посол України в Чехії Василь Зварич у коментарі для "Радіо Свобода".
Українці в Чехії (фото з відкритих джерел)
"Я хочу заспокоїти всіх, що не йдеться про примусові заходи щодо повернення українців, особливо тих, хто мобілізаційного віку, на батьківщину. Мотивація тут полягає в особистій свідомості кожного громадянина України. Ми вважаємо, що всі українці, незалежно від місця проживання, мають обов’язок перед своєю країною – захищати Вітчизну. Звісно, це вибір кожного, хто з певних причин опинився за кордоном", – зазначив Зварич.
Посол також підкреслив, що завданням держави є створення умов для тих громадян, які хочуть повернутися та захищати Україну.
За даними Міністерства внутрішніх справ Чехії, в країні проживає близько 253 тисяч українських чоловіків, з яких понад 95 тисяч перебувають у Чехії під тимчасовим захистом і знаходяться у віковій категорії від 18 до 65 років.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що лише у двох країнах ЄС зменшилась кількість українських біженців. Євростат опублікував нову статистику про біженців з України та виявив, що в кількох країнах ЄС їх кількість збільшилась, тоді як в інших – зменшилась. Згідно з даними Євростату, станом на 30 червня 2024 року, статус тимчасового захисту в ЄС отримали близько 4,32 млн біженців з України.
Як вказують дані Євростату, 62% українських біженців припадає на три європейські країни. Лідером за кількістю біженців з України стала Німеччина – 1,34 млн осіб, або ж 31,2% від загальної кількості українських біженців в країнах ЄС. На другому місці опинилась Польща, яка прийняла понад 965 тис. біженців, що становить 22,4% від загальної кількості. Чехія на третьому місці – 360 тис. біженців, або 8,4% від загальної кількості.
Новини