Головна Новини Суспільство Війна з Росією Почалося те саме, що передувало вторгненням до Грузії та України: на що наважився Путін
commentss НОВИНИ Всі новини

Почалося те саме, що передувало вторгненням до Грузії та України: на що наважився Путін

У ISW зазначили, Кремль відповів ядерними погрозами на заклик Трампа посилити оборону ЄС

сьогодні, 07:34
Поділіться публікацією:

Країна-агресор активізує ядерну риторику, намагаючись показати безпорадність НАТО та посіяти паніку в Європейському Союзі. Ця інформаційна атака путінського режиму дуже схожа на ті, що передували вторгненням до Грузії та України. Про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Почалося те саме, що передувало вторгненням до Грузії та України: на що наважився Путін

Путін та Шойгу. Фото: з відкритих джерел

У звіті йдеться, що Кремль продовжує безпідставно загрожувати країнам НАТО у відповідь на їхні зусилля щодо посилення оборони в контексті закликів президента США Дональда Трампа на більшу відповідальність Європи за власну безпеку.

Американські аналітики послалися на слова секретаря Ради безпеки РФ Сергія Шойгу в інтерв'ю агентству ТАРС 24 квітня, який звинуватив Європу в нібито підготовці до військового конфлікту з Росією протягом трьох-п'яти років та стягуванні військ до кордонів РФ та Білорусі. Шойгу також звинуватив європейські держави у збільшенні військової присутності біля західних кордонів Союзної держави Росії та Білорусі. Він зазначив, що ЄС прагне стати "військовою організацією проти Росії" і поскаржився на зростання військових витрат Польщі, Литви та Естонії. Також екс-міністр оборони Росії згадав про розміщення Росією ракети "Горішник" у Білорусі, тонко натякаючи на готовність РФ вдарить країнами НАТО.

В ISW зазначили, що такі заяви Шойгу спрямовані на стримування НАТО, а також акцентували, що кремлівські чиновники вже використали подібну риторику перед вторгненням до Грузії у 2008 році та України в 2014 та 2022 роках.

В ISW переконані, що озвучені Шойгу ядерні загрози є елементом ширшої інформаційно-психологічної кампанії з рефлексивного контролю, спрямованої на вплив на прийняття рішень західними країнами. Такі заяви можуть мати на меті змусити європейські держави зменшити свої оборонні програми, що зробить східний фланг НАТО більш уразливим.

Також експерти вважають, що ми можемо вже зараз спостерігати інформаційну підготовку до можливих спроб РФ розширити зону впливу у Східній Європі, на Південному Кавказі та Центральній Азії.

Читайте також на порталі "Коментарі" — навіщо росіяни влаштували звірячий удар по Україні: чи зміниться тепер позиція США. Експерти детально проаналізували ситуацію.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини