Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Росія практично повністю адаптувалася до санкцій, запроваджених цивілізованим світом за повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Кремль зумів знайти лазівки, щоб не відчувати обмежень, які запровадив Захід. У результаті ті технології, які РФ закуповувала у західних виробників для зброї ще до війни, тепер знову надходять до Росії. Найбільше дивує, що понад 60% найважливіших компонентів, що імпортуються, країна-агресор закуповує в американських компаній. Як передає портал "Коментарі", про це пише Newsweek.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Видання зазначає, з березня по грудень 2022 року путінський режим імпортував компонентів, пов'язаних з військовою технікою, на $20,3 млрд, що всього на 15% менше порівняно з 2021 роком. Загалом Росія придбала технології 155 компаній зі штаб-квартирами в США, Європі, Азії та на Близькому Сході. 66% іноземних критичних компонентів в системах озброєння, які російські військові використовували в Україні, були вироблені компаніями зі штаб-квартирою в США.
Зазначається, що закупівлі не проводяться напряму – велика частина технологій подвійного призначення імпортуються з Китаю. За даними KSE, в російській техніці було ідентифіковано 1057 іноземних компонентів. Мікрочіпи та процесори складають майже половину всього імпорту, але Москва також імпортує багато інших товарів, що використовуються в навігаційних та комунікаційних системах та інших елементах сучасної війни.
У деяких випадках потік критичних компонентів збільшився за перші три місяці 2023 року: на 28% більше підшипників і на 27% більше навігаційних і сенсорних систем порівняно з останнім кварталом 2022 року. У чотирьох типах крилатих ракет російського виробництва – Х-59, Х-101, "Калібр" і "Іскандер" – були виявлені імпортні мікросхеми, процесори, приймачі, пристрої пам'яті, транзистори, перетворювачі постійного струму та інші компоненти.
Іноземні комплектуючі були виявлені в 7 типах російської бронетехніки і артилерійських установках, включно з ЗРК "Тор-М2" і танком Т-72, а також в семи різних типах безпілотників, в тому числі в російському "Орлані-10" і двох іранських моделях "Шахед-131" і "Шахед-136".
На найважливіші компоненти, вироблені п'ятьма американськими компаніями – Analog Devices, Texas Instruments, Microchip Technology, Intel Corporation і Advanced Micro Devices (AMD), – припадає 52% технологічного імпорту, але Росія також отримує доступ до товарів більшого числа середніх і малих фірм, ніж повідомлялося раніше.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у РФ не закінчуються ракети із західними компонентами: чому не спрацьовують санкції. Експерти детально розібралися у ситуації під час ексклюзивного інтерв'ю нашому виданню.
Новини