Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Вже майже два роки, як продовжується повномасштабне російське вторгнення в Україну. При цьому немає підстав стверджувати, що війна незабаром закінчиться. Хто більше готовий до подальшого протистояння – Захід, як союзник України, чи Росія? Видання "Коментарі" розбиралося у цій темі, вивчивши думки експертів.
Російські військові. Фото: з відкритих джерел
Екс-командир роти батальйону "Айдар", ветеран АТО Євген Дикий в інтерв'ю "24 каналу" заявив, що російська армія має проблеми з технікою та боєприпасами. Окупантам доводиться діставати запаси часів СРСР.
Євген Дикий зазначив, що якби росіяни могли, то вони б давно зробили демілітаризовану зону, про яку так давно говорять, і вона була б до Польщі.
Як приклад, що свідчить про проблеми окупантів із технікою, він навів виробництво танків у РФ. За словами експерта, росіяни сьогодні оновлюють танки замість знищених ЗСУ двома способами. Вони випускають нові танки – до 20 машин на місяць, і це зараз їхня верхня межа. Це те, що вони роблять за умови, що перевели танкову промисловість на тризмінну роботу сім днів на тиждень. Але обмежують росіян не людино-годинник, а компоненти, які потрапили під санкції.
Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв в ефірі телеканалу "Еспресо" заявив, що Захід все ще не впевнений, що готовий до тривалого протистояння з Росією. Підготовку оборонно-промислового комплексу Заходу до воєнного часу ще не завершено і незрозуміло, коли буде завершено. Основна думка заяв західних лідерів у тому, що вони можуть планувати стратегічно. Йдеться про те, що промисловість та суспільство мають бути готовими до такого тривалого протистояння, а лідери в цьому не впевнені.
На ключові питання України західні партнери поки що не можуть відповісти. За словами Краєва, звучить лише знаменита теза "Україна не повинна програти". Ніхто не може чітко сказати: якою має бути перемога України; як швидко лідери готові нам допомогти її забезпечити; що надалі піде з РФ; як балансувати цей новий світопорядок.
Читайте також на порталі "Коментарі" – головні очікування від лютого: які рішення вплинуть на ситуацію в Україні.
Новини