Новий удар по Росії: після атаки дронів велика пожежа в порту Усть-Луга
У російському порту Усть-Луга в Ленінградській області сталася пожежа після атаки безпілотників.
У ніч проти 29 березня безпілотники атакували російський порт Усть-Луга в Ленінградській області. Після ударів на території об’єкта виникла пожежа, яку російські служби намагалися ліквідувати до ранку. Про це повідомив губернатор регіону Олександр Дрозденко.
Олександр Дрозденко заявив, що під час атаки дронів російська протиповітряна оборона нібито збила 31 безпілотник. Водночас у самому порту Усть-Луга зафіксували пошкодження інфраструктури та займання. Російська влада стверджує, що внаслідок атаки ніхто не постраждав.
Це вже не перший удар по стратегічному об’єкту за останній тиждень. За даними російських телеграм-каналів, безпілотники атакують Ленінградську область п’яту ніч поспіль. Раніше повідомлялося про удари по Усть-Лузі 25 та 27 березня, коли також виникали пожежі на території порту.
У Силах оборони України раніше називали нафтовий термінал Усть-Луги одним із ключових логістичних центрів російського експорту нафти та нафтопродуктів у Балтійському регіоні. Через цей порт Росія транспортує сировину, зокрема за допомогою "тіньового флоту".
Під час попередніх атак безпілотники влучали у виробничі потужності газової компанії "Новатек", яка є найбільшим виробником скрапленого природного газу в Росії. Підприємство перебуває під санкціями Європейського Союзу та США ще з 2014 року.
Попри регулярні атаки, Москва продовжує розбудову порту Усть-Луга. Російська влада планує перетворити його на один з найбільших морських портів країни та головний енергетичний хаб на Балтійському морі.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Україна уразила ключовий НПЗ РФ.
Також "Коментарі" писали, що Зеленський розповів про ультиматум Росії щодо закінчення війни в Україні.