Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Насправді точно сказати, скільки ж в Україні проживає чоловіків у віці 25-26 років і які теоретично можуть бути мобілізовані на фронт, неможливо. Справа у тому, відзначає Задоєнко, що останній перепис населення проводився ще у 2001 році. Тому можна тільки приблизно оцінити, скільки чоловіків певної вікової категорії проживає в країні.
Мобілізація в Україні
Втім, як відзначила Задоєнко, до повномасштабної війни у 2022 році, Держстат приблизно порахував кількість населення України. Згідно з цими даними, на січень 2022 року в Україні проживало 467 376 чоловіків у віці 25-26 років. При цьому мова йде про всіх чоловіків, в тому числі і іноземців, які на той час понад рік мешкали на території нашої країни. У цю вибірку, зокрема, потрапили також студенти-іноземці.
Задоєнко пояснила, яким саме чином у Держстаті оцінювали чисельність населення України без перепису. Так, за її словами, фахівці в своїх підрахунках враховували народжуваність, смертність і міграцію. Вони використали адміністративні записи Мін’юсту про народжених та померлих. Окрім того, використовували й інші бази даних, щоб порахувати кількість чоловіків, які приїхали в Україну з інших країн.
При цьому в Держстаті підкреслили, що інформація про 467 тис чоловіків у віці 25-26 років є дуже приблизною.
Нагадаємо, останній раз Україна проводила перепис населення ще у 2001 році і мала його повторити у 2011 році. Проте через брак коштів термін проведення перепису населення постійно переносився. Як відзначають у Держстаті, ймовірно, наступний великий перепис населення буде проведено уже після війни.
Портал "Коментарі" розповідав, що президент Володимир Зеленський підписав закон, яким знизив мобілізаційний вік з 27 до 25 років. Втім, військові вважають, що в Україні треба не знижувати, а навпаки збільшити мобілізаційний вік.
Новини