Головна Новини Суспільство Війна з Росією Неочікуваний поворот: хто приховано гальмує навчання пілотів на F-16: ЗМІ розкрили деталі
commentss НОВИНИ Всі новини

Неочікуваний поворот: хто приховано гальмує навчання пілотів на F-16: ЗМІ розкрили деталі

За зачиненими дверима Джо Байден гальмує допомогу Києву

24 червня 2024, 09:00 comments23117
Поділіться публікацією:

Ситуація з підготовкою українських пілотів на F-16 свідчить, що Білий дім тихцем саботує принаймні посилення авіаційної складової ЗСУ. Як інформує портал "Коментарі", про це пише Kyiv Post.

Неочікуваний поворот: хто приховано гальмує навчання пілотів на F-16: ЗМІ розкрили деталі

Винищувач F-16. Фото: з відкритих джерел

Посилаючись на "добре обізнане" джерело в уряді США, видання стверджує, що Україна має 30 пілотів із кваліфікацією, яка достатня для участі в тренувальній програмі F-16 в США. Однак спільними зусиллями США та Європа найближчим часом випустять лише 15-20 українських пілотів, навчених на цей тип літака. Це при тому, що самих F-16 очікується близько 60 одиниць в найближчий час. 

"Це жахливе співвідношення кількості екіпажів і літаків", – наголошує Kyiv Post.

Пентагон стверджує, що не може швидко навчити багато українських пілотів буцімто через брак тренувальних майданчиків – усі вже завантажені. На думку авторів публікації, Вашингтон не міг не знати про цю ситуацію, коли давав згоду на поставки Україні винищувачів F-16. І зважаючи на вміння Пентагону планувати свої дії, за бажання ситуацію можна було б якось вирішити.

"Можливо, ці неадекватні темпи підготовки пілотів є причиною того, чому Зеленський оголосив про угоду щодо французького винищувача. Макрон планує доставити Mirage 2000, навчити екіпажі і технічний персонал за шість місяців. Якщо це правда, то це буде чорною плямою на адміністрації Байдена", – наголошує Kyiv Post.

Автори матеріалу звертають увагу на те, що риторика адміністрації Байдена щодо F-16 для України не відповідає її власним діям. Зокрема вказується на низці показових прикладів. Зокрема журналісти зазначають, що в минулому Білий дім відмовляв Україні в передачі F-16, виправдовуючись недостовірними твердженнями. Далі Джо Байден дав дозвіл на передачу європейцями F-16 лише, коли голландці та датчани почали діяти першими. Нині ж США не дають жодного F-16 із власних запасів, хоча на зберіганні у хороших умовах Пентагон має понад 300 цих літаків, з яких принаймні дві ескадрильї можна надати Україні. І найцікавіше, що штовхає на роздуми, зазначають автори матеріалу, Джо Байден сам запропонував, а потім відклав навчальні програми на F-16 для українських пілотів.

Читайте також на порталі "Коментарі" — стало відомо, яке місто захищатимуть в Україні перші F-16.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини