Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Вперше з лютого 2022 року над Чорним морем пролетів літак повітряних сил США. Про це пише портал "Коментарі" із посиланням на журнал Newsweek. 5 лютого американський військовий літак збирав розвіддані про російські позиції у тимчасово окупованому Криму.
Boeing RC-135V Rivet Joint збирав інформацію над Чорним морем. Фото: Вікіпедія
Військово-повітряні сили США раніше направляли розвідувальні літаки до Чорного моря з баз союзників у Європі для спостереження за військовими об'єктами у Криму. Але у лютому 2022 року вильоти з екіпажами замінили польоти безпілотників, наголошує видання.
Зазначається , що використання літака-розвідника Boeing RC-135V Rivet Joint може свідчити про "новий і рішучіший підхід Пентагону" під керівництвом президента США Дональда Трампа. Літак радіотехнічної розвідки з позивним JAKE17 пролетів углиб Чорного моря, він пробув майже чотири години в міжнародному повітряному просторі приблизно в 160 км на північний захід від Севастополя, зазначає Newsweek.
При цьому в військові оглядачі зазначають, що вильоти є додатковим ризиком для екіпажу та літака, тому що російські та китайські винищувачі поводилися досить агресивно під час перехоплення літаків у міжнародному повітряному просторі. Було кілька випадків, коли винищувачі перетинали їхню траєкторію польоту прямо перед ними, ризик випадкового зіткнення великий. З іншого боку, цю новину називають "цікавою подією" через чутки про те, що західні обмеження на глибокі удари по РФ були зняті.
За даними видання, Rivet Joint може збирати, аналізувати та передавати розвіддані в реальному режимі часу. На борту працює екіпаж із понад 30 осіб, включаючи офіцерів з радіоелектронної боротьби та операторів розвідки.
Королівські військово-повітряні сили Великобританії, які мають три літаки RC-135W Rivet Joints, теж регулярно проводять розвідку неподалік кордонів Росії, нагадує Newsweek. Наприклад, Rivet Joint JAKE17, що знаходиться на базі ВПС Великобританії в Мілденхоллі, регулярно літає навколо міста Калінінград, що знаходиться на Балтійському морі і відірваного від решти території РФ.
Як повідомляв портал "Коментарі", на тлі перекидання російських підрозділів із Криму на інші ділянки фронту військові дедалі частіше вивозять свої родини . Агенти "АТЕШ" у Феодосії, Євпаторії та Севастополі повідомляють, що значна частина російських військових, які переїхали до Криму, так і не змогла адаптуватися. Зазначається, що основні причини – проблеми із працевлаштуванням та вороже ставлення з боку місцевих мешканців. Незважаючи на обіцянки, переселенці стикаються з тим, що роботодавці неохоче беруть їх на роботу. Крім того, вони скаржаться на холодний прийом, відсутність соціальних зв'язків та підтримку однодумців. Однак ключовий фактор від'їзду — не лише побутові труднощі, а й небезпека, що наростає, адже Крим більше не вважається "тихою гаванню".
Новини