Головна Новини Суспільство Війна з Росією На Заході розповіли, як війна змінила українців
commentss НОВИНИ Всі новини

На Заході розповіли, як війна змінила українців

Соціологи заявляють, що, з одного боку, в українців з'явилася згуртованість, але виникли й нові розбіжності

30 грудня 2024, 14:50
Поділіться публікацією:

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну не лише призвело до загибелі десятків тисяч людей, а й кардинально змінило погляди українців. Особливо це помітно у тому, як жителі України сприймають свою національну ідентичність та наскільки готові протистояти зовнішній агресії. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише Foreign Affairs, з посиланням на дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

На Заході розповіли, як війна змінила українців

Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел

Автори матеріалу зазначають, що з початку війни українці стали високо цінувати свою державу, суверенітет та демократичні права. Крім цього, протягом останніх трьох років були згладжені розбіжності між жителями різних областей великої країни.

Соціологи КМІС з'ясували, що зросла згуртованість і підтримка держави серед українців сприяють зміцненню зусиль щодо опору РФ. Проте через війну стали виникати нові розбіжності — між військовими та тими, хто служить, і навіть між внутрішньо переміщеними особами і тими, хто залишився на окупованих територіях.

Також у КМІС поділилися, що все більше українців перестають вірити в те, що Україна за десять років стане процвітаючою країною у складі Європейського Союзу. Опитування показали, що у жовтні 2022 року у це вірили 88% респондентів, а у грудні 2024 року цей показник знизився до 55%.

Проте війна сприяла зростанню патріотизму серед українців та зміцнила їхню рішучість боротися за свою свободу, підкреслили у КМІС. Наприклад, до 2014 року близько 50-65% українців підтримували союз із РФ, а в середньому 35-50% людей віддали перевагу вступу до ЄС. Наголошується, що навіть мешканці окупованих територій нашої країни заявляли про те, що не хочуть того, щоб Україна приєдналася до складу Росії.

Читайте також на порталі "Коментарі" — соціологи з'ясували, чи українці вірять у світле майбутнє України: чому тенденція дуже погана.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини