Головна Новини Суспільство Війна з Росією Міноборони тестує нову зимову форму для жінок і розвиває інклюзивні стандарти
commentss НОВИНИ Всі новини

Міноборони тестує нову зимову форму для жінок і розвиває інклюзивні стандарти

Польові випробування демісезонної жіночої форми вже тривають, а зразки зимового одягу готуються до тестувань

6 листопада 2024, 16:56
Поділіться публікацією:

Міністерство оборони України розпочало тестування нових зразків жіночої військової форми, включаючи демісезонний і зимовий одяг. Нововведення не лише сприяють зручності жінок-військовослужбовиць, але й враховують інклюзивні потреби. Крім того, Міноборони працює над адаптацією бронежилетів та розробкою спеціального одягу для поранених. 

Міноборони тестує нову зимову форму для жінок і розвиває інклюзивні стандарти

Жіноча військова форма. Фото з відкритих джерел

Міністерство оборони розпочало польові випробування нових демісезонних та зимових комплектів військової форми, адаптованих спеціально для жінок. Перші зразки зимового обмундирування вже передано на науково-дослідні випробування. За словами Сергія Мельника, важливо врахувати, що традиційні чоловічі розміри не підходять для жінок, тому необхідно створювати одяг, що повністю відповідає анатомічним особливостям військовослужбовців-жінок.

Процес уповільнюється через небажання окремих виробників надавати тестові зразки для подальшої розробки технічних умов. Міноборони також враховує відгуки жінок-військових щодо літньої форми та натільної білизни, що вже пройшли польові випробування.

Розробка адаптивного одягу для поранених

У межах проєкту "Пакунок пораненого" Міністерство оборони створює спеціальний комплект адаптивного одягу для поранених, який із 2025 року буде надаватися безкоштовно у стабілізаційних пунктах і медичних закладах. Ініціатива охоплює всі підрозділи Сил оборони та безпеки, а її реалізація потребує погодження між відомствами і затвердження на рівні уряду.

До кінця 2024 року планується завершити реконструкцію 10 медичних закладів Міноборони для забезпечення безбар’єрного доступу.

"На цей рік були заплановані та профінансовані роботи по 10 медичних закладах Міноборони. Там будуть збудовані та введені в експлуатацію ліфти, пандуси та інше обладнання, що полегшить життя військовослужбовцям, які отримали інвалідність та мають відповідні потреби. Вже плануємо подальші кроки у цьому напрямку і на наступний рік", – зазначив Сергій Мельник.

Нагадаємо, Департамент політики закупівель Міноборони спільно з Командуванням сил логістики протягом липня-серпня провів опитування військових з метою визначення, які саме речі їм необхідні. Серед найбільш запитуваних визначили бейсболки, штани з наколінниками, підсумки для турнікетів та планшетів. Саме для цих речей у відомстві розробляють технічні специфікації.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини