Головна Новини Суспільство Війна з Росією Міф про "один народ" повністю розбито: що вже показала Курська операція
commentss НОВИНИ Всі новини

Міф про "один народ" повністю розбито: що вже показала Курська операція

Курська операція довела, що росіяни не збираються і не можуть нічого зробити самі

9 серпня 2024, 17:00 comments12868
Поділіться публікацією:

Події в Курській області РФ продемонстрували не тільки військовий фактор, який зараз всі обговорюють, а ще й розбили один із головних міфів російської пропаганди про "один народ". Адже те, як реагували українці після 24 лютого 22-го року на прихід російських танків і те, як реагували і реагують росіяни на техніку та військових іншої армії – дві різні речі. Чи дійсно це може говорити про те, що менталітет росіян і українців зовсім різний, у нас зовсім інше бачення того, як потрібно захищати свою країну і реагувати на нові виклики? Видання "Коментарі" з цими питанням звернулося до експертів.

Міф про "один народ" повністю розбито: що вже показала Курська операція

Жителі Курської області. Фото: із відкритих джерел

Росіяни готові захоплювати чуже і... щось не палають бажанням захищати своє

Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко так прокоментував ситуацію:

"Коли другий президент України Леонід Кучма написав книгу "Україна – не Росія", то над ним тоді жартували. І зараз жартують. Хоча саме завдячуючи розумінню цієї різниці Кучма вирішив перший суттєвий територіальний конфлікт із Росією через о. Тузла без війни, лише продемонструвавши готовність застосувати силу для відсічі агресії. І... суспільство тоді його повністю підтримало. Зараз про це майже забули, а ось жарти на книжкою – залишились. Краще було б навпаки... Курська операція довела, що росіяни не збираються і не можуть нічого зробити самі, вони безпорадні без влади, в якій бачать панацею від всіх проблем".

Експерт підкреслив, навіть у своїх публічних зверненнях до влади росіяни висловлюють повну підтримку війні проти України, хизуються тим, що їхні родичі "звільняють дамбас" та щиро дивуються тому, що війна, яку вони так люблять та підтримують, прийшла до них. 

"Вони готові захоплювати чуже і... щось не палають бажанням захищати своє. Цей парадокс ще має бути вивчений. Українці з перших годин повномасштабного вторгнення не покладалися на владу, не просили і не закликали її, хіба що вимагали. Самі налагоджували евакуацію, самі створювали загони ДФТГ та ТрО, самі себе забезпечували зброєю (і зараз продовжують власним коштом закуповувати дрони, РЕБ/РЕР), самі чинили опір регулярним частинам вс рф", – зазначив Юрій Гаврилечко.

На його переконання, один зі вже реалізованих наслідків Курської операції, хоч ще цікаво, як її в підручниках з історії назвуть, є підтвердження різності між росіянами та українцями на рівні менталітетів народів.

Рівень атомізації в російському суспільстві величезний

Політексперт, кандидат політичних наук, історик Олександр Палій зазначив, що росіяни щось коментують по подіях в Курській області, але до своїх вояк вони не виходять. Помітно, що серед суспільства немає підтримки російської армії. Більше того, самі ж росіяни швидше бояться своїх же військових, аніж готові їх підтримувати. 

"Рівень атомізації в російському суспільстві величезний. Те ж саме стосується рівня довіри до росармії. Росіяни прекрасно знають, що їхні вояки можуть і обікрасти і на злочини різного характеру піти. Ще можливо є якась підтримка армії з боку тих у кого є родичі чи друзі у війську, але не більше", – зауважив співрозмовник порталу "Коментарі". 

Олександр Палій вважає, що ситуація в Курській області вкотре продемонструвала, що у російського суспільства відсутня єдність. Воно розділено на декілька групок. 

"По суті це конгломерат міжлюдських дуже дрібних і локальних зв'язків. Замість почуття єдності у росіян може бути почуття ненависті, що їх об'єднує. Що стосується реакції росіян на появу української армії, то вони зазвичай ніяк не реагують, сидять по домівках. А ті, що встигли виїхати з території, де йдуть бої, не упускають можливості отримати якісь компенсації від російської влади. Ніякого опору або ж сприяння з боку росіян ми не бачимо. Вони б може і хотіли сприяти українській армії, але бояться, що повернеться російська влада і їх тоді чекають жорстокі репресії. Тому сидять і не відсвічують", – підсумував політексперт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — у DeepState зняли мовчання: як РФ "втрачала" території в перший день прориву в Курській області.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини