Дані про кількість загиблих українських захисників засекречені задля того, щоб ворожі спецслужби не використали це для своїх цілей. Тому впродовж дії воєнного стану інформація не розголошуватиметься. Про це на брифінгу розповіла Ганна Маляр, заступниця міністра оборони.
"Ми не можемо оголошувати цифри, але цей процес іде. Він непростий. Люди пережили горе. У родинах є різні обставини. Ми намагаємось підійти, з одного боку — бездоганно з точки зору формальних процедур, і водночас по-людськи. Тож, чому поки що офіційно не називається загальна кількість загиблих? Це обумовлено військовою необхідністю під час воєнного стану. Це інформація, яку не повинен знати ворог, адже по цим даним військові фахівці можуть зробити чимало висновків та використати цю інформацію для аналізу та планування. Саме тому до завершення воєнного стану ця інформація закрита і не підлягає оприлюдненню", — наголосила чиновниця.
Маляр закликала громадські організації, що оприлюднюють та аналізують такі дані утриматися від цих дій, бо це шкодить обороні. Тим не менше кожен полеглий захисник чи захисниця вшановуються, їх тіла Україн повертає відповідно до міжнародного гуманітарного права та передає рідним для поховань з почестями. Родини загиблих отримують виплати від держави.
Як писав портал "Коментарі", в МВС озвучили, скільки цивільних об'єктів було атаковано росією з лютого. Росія обстріляла понад 17 тисяч цивільних об'єктів, що свідчить про цілеспрямований геноцид українського народу. 95% воєнних злочинів окупантів розслідують слідчі Нацполіції, всього розпочато майже 22 тисячі кримінальних проваджень за фактами порушення правил ведення війни.