Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Європейські політики, вслід за Туреччиною та Китаєм, активізувалися в ракурсі переговорного кейсу. Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що готовий поговорити з російським диктатором Путіним, але тільки "коли прийде час". А поки що він намагається домовитися з китайським лідером Сі Цзіньпіном, щоб той натиснув на Москву. Президент Франції Еммануель Макрон запропонував припинення вогню в основних конфліктах (у тому числі у війні в Україні) на час Олімпійських ігор (літні пройдуть у Парижі). Про що говорять такі заяви – і до чого можуть призвести? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Макрон та Шольц. Фото: з відкритих джерел
Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович вважає, що позиція Макрона є очікуваною.
РФ навряд чи піде на реальне перемир'я, пояснює експерт. Але може спробувати поманіпулювати цим питанням.
Щодо активізації європейських політиків (Шольца, Макрона) по відносинах з Пекіном, у тому числі в ракурсі питань, пов'язаних з Україною, тут є кілька причин, зазначає Ігор Рейтерович.
Перша – влітку можливі зміни, пов'язані з виборами до Європарламенту, з проведенням саміту миру у Швейцарії.
Друга причина, на його думку, полягає в тому, що і Франція, і Німеччина можуть бути потенційними союзниками Китаю в контексті відносин із США.
У цьому контексті, наголошує він, Україні важливо робити все, щоб саме наш мирний план був ключовим – і саме його на всіх майданчиках представляли наші європейські партнери.
Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук поділився такою думкою:
Наприклад, пояснює політолог, якщо говорити про ініціативу Макрона про перемир'я в контексті літніх Олімпійських ігор у Парижі, то (попри нашу пошану до французького лідера в ракурсі допомоги Україні) важливіше виглядали б зусилля щодо залучення до іннагураційного саміту миру в Швейцарії (а він відбудеться в середині червня, до Олімпіади) якнайбільшої кількості країн, готових продемонструвати, що вони реально налаштовані робити все, щоб в Україну прийшов швидкий і справедливий мир.
Читайте також на порталі "Коментарі" – як страхи США зіграли проти України: що може змінитись після іранської витівки.
Новини