Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
19-річний студент на початку повномасштабного вторгнення евакуював свою матір з Харкова до Ужгорода. На вокзалі його зустріли представники ТЦК, які внесли студента до списку військовозобов’язаних. Згодом 19-річний хлопець опинився на фронті як кулеметник.
19-річного студента незаконно мобілізували та відправили на війну. Фото з відкритих джерел
Після обстрілів Харкова 19-річний студент виріши вивести свою матір до Ужгорода. На вокзалі до нього підійшли представники ТЦК та поліції, які супроводили його до військкомату. Хлопець намагався пояснити, що є студентом денної форми навчання та показав студентський квиток.
Щоб вирішити ситуацію хлопець звернувся до громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав.
Попри це ТЦК вніс його до списку військовозобов’язаних, який пізніше направили до військової частини. Командир військової частини, своєю чергою, зарахував юнака до особового складу. За наказом — його призначили кулеметником.
Судовий процес тривав півтора року. Як розповів адвокат затримка також виникала через представників ТЦК, які не з’являлись на суд та "затягували з наданням потрібних документів". Ще однією проблемою Лихачов називає те, що у разі незаконної мобілізації військова частина не може звільнити військовозобов’язаного, навіть у випадку порушень ТЦК, а має чекати на рішення суду.
У ЗСУ студент прослужив півтора року кулеметником і за цей час був відрахований з університету. Врешті, у вересні 2023 року хлопця виключили зі списків особового складу та звільнили зі служби за рішенням суду. Також він отримав компенсацію 50 тис. гривень.
Сьогодні, вже 21-річний юнак, який має посвідчення бойових дій, планує повернутись до цивільного життя та поновитись в університеті.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що командир однієї з бригад виступив за жорсткішу мобілізацію та закликав надати більше прав для ТЦК: "не вийшов з машини – прострелили коліно".
Також "Коментарі" писали, що в новому законопроєкті про мобілізацію є 4 причини неявки в ТЦК після видачі повістки.
Новини