Головна Новини Суспільство Війна з Росією 120 днів повномасштабної війни РФ та України: які висновки - що попереду
commentss НОВИНИ Всі новини

120 днів повномасштабної війни РФ та України: які висновки - що попереду

Головний висновок за 120 днів повномасштабної війни – Україна вистояла, разом із нею вистояла, зміцнилася армія

23 червня 2022, 13:30
Поділіться публікацією:

На 120-й день від початку широкомасштабного вторгнення російських окупантів в Україну видання "Коментарі" попросило експертів поділитися топ-висновками, які можна зробити на цьому етапі. А також – прогнозами на найближче майбутнє.

120 днів повномасштабної війни РФ та України: які висновки - що попереду

ЗСУ. Фото: Генштаб ЗСУ у Facebook

Україна зможе і надалі ефективно та активно оборонятися, а також готувати контрнаступ

Екс-спікер Генштабу ЗСУ, військовий експерт, військовий журналіст, який виконує обов'язки на Запорізькому напрямку Влад Волошин зробив такі основні висновки:

"Перше – від української армії та України загалом не очікували ні наші супротивники (перш за все – росія), ні наші союзники партнери (насамперед – колективний Захід) тієї мужності та професіоналізму, з якими ми вже майже чотири місяці даємо відсіч агресору. Причому не просто даємо відсіч, а й контратакуємо на низці напрямків. Як би там не було, але російська армія – одна з найпотужніших у світі. Принаймні щодо озброєнь та забезпечення. Однак ми тримаємося досить тривалий час, ще й даємо їй по зубах.

Друге – ЗСУ продемонстрували справжнє військове оперативне мистецтво. На всі дії російської армії ми здебільшого знаходимо ефективну протидію. Так, ми втратили значну частину територій, чимало особового складу та бойової техніки. Але ми продовжуємо опір, вміло діючи в оперативному та стратегічному плані.

Третє. Війною в Україні доведено, що російське (радянське) озброєння не є найкращим. Західні зразки озброєння (за що завдяки партнерам) у багатьох випадках показали себе більш ефективними. А тому розвиток української армії на західні зразки – виправданий. Цей конфлікт наочно продемонстрував, що більшої та володіючої величезними запасами озброєння, але при цьому невмотивованої і воюючої по-старому і застарілою зброєю армії можна успішно протистояти, маючи значно менше сил і коштів, але – краще озброєння та професійніший особовий склад, грамотних і вмілих командирів".

Виходячи з цього, продовжує експерт, Україна зможе і надалі ефективно та активно оборонятися, а також готувати контрнаступальні операції з метою звільнити тимчасово захоплені росіянами території. Але останнє, акцентує Влад Волошин, стане можливим за умови більш інтенсивного постачання нам партнерами наступальних видів озброєння.

"Тоді навчені відповідним чином представники ЗСУ (а зразки озброєнь, які постачають західні партнери, швидко освоюються та успішно застосовуються на фронті нашими військовими) зможуть здійснювати контрнаступальні операції. Вже зараз у зоні бойових дій ми активно застосовуємо не лише протитанкові засоби та ПЗРК (переносний зенітний ракетний комплекс), які нам постачали ще до широкомасштабного російського вторгнення, а й потужні артилерійські системи. А незабаром у хід підуть (де-не-де це вже відбувається) ракетне озброєння, РСЗВ і так далі", – наголошує експерт.

За словами Влада Волошина, українці швидко навчились воювати. Вчорашні працівники промисловості, аграрного господарства, IT-сфери тощо – за короткий час стали професійними воїнами.

"З таким потенціалом, із такою підтримкою партнерів Україна обов'язково переможе, – упевнений експерт. – Не сумніваюся, що невдовзі ми почнемо вичавлювати ворога з усієї своєї території. Знищувати його на всіх ділянках фронту, включаючи не лише території, окуповані після 24 лютого 2022 року, а й ОРДЛО, Крим".

Якщо до осені спайки центр-регіони-народ не станеться, то зима 2022/23 стане для нас справжнім випробуванням на міцність

Політичний експерт Світлана Кушнір підкреслює, що з перших тижнів відкритого вторгнення стало ясно — армія Росії загрузне в українській землі.

"Так воно й вийшло завдяки мужності, згуртованості, цілковитій підтримці ЗСУ та територіальної оборони (ТРО), всього українського народу, – зазначає експерт. – Одним із чинників такої хвилі ненависті до окупантів та сили протистояння українців стала і позиція президента Володимира Зеленського, а також виконання ним у таку важку годину своїх прямих повноважень щодо міжнародної політики. І, звичайно, без спільних зусиль світових лідерів країн-партнерів, їхньої військової та фінансової підтримки Україна не вистояла б у перші дні та місяці повномасштабного вторгнення агресора. І ця робота має продовжуватися аж до нашої перемоги".

Виходячи із ситуації, продовжує Світлана Кушнір, Україна використала свій шанс на якнайшвидше подолання перешкод до членства в Євросоюзі. Запланований саміт 23-24 червня, на її думку, принесе Україні рішення країн-учасниць ЄС щодо статусу кандидата.

"Далі просуваємося шляхом приєднання до НАТО або отримання якоїсь особливої асоціативної участі в Альянсі, що дозволить країнам-сусідам України (насамперед Польщі) почати закривати повітряний простір у прикордонних з нами областях нашої країни. Це буде важливо надалі для економіки України та релокації її промислових, логістичних та торгових центрів", – пояснює експерт.

Акцентувала Світлана Кушнір увагу і на тому, що не вдалося – і що слід терміново виправляти нашій владі.

"Уряд і весь центральний апарат влади не впоралися із завданням про якнайшвидшу переорієнтацію вітчизняної економіки на військові рейки. Кістковість апарату, що засіли в кабінетах і комітетах, закарілі та обмежені управлінці та законодавці так і не наважилися зробити пропозицію українському бізнесу, від якої він не зміг би відмовитися. Йдеться, насамперед, про вільний ринок та зниження оподаткування. Ми побачили зовсім іншу картину, коли за масових руйнувань економіки та інфраструктури влада вирішила ще більше закрутити гайки", – констатує експерт.

За її словами, проблеми населення та підготовка житлового фонду та соцсфери лягли тягарем на місцеве самоврядування, яке потребує і ресурсів, і документального послаблення для прийняття рішень без раніше звичних бюрократичних процедур.

"Якщо до осені спайки центр-регіони-народ не станеться, то зима 2022/23 стане для нас справжнім випробуванням на міцність, – попереджає Світлана Кушнір. – Все може вилитися у нову хвилю еміграції до Європи. Бо ті, хто не втік від ракет, будуть змушені тікати від злиднів, безробіття, холоду та голоду".

Читайте також на порталі "Коментарі" — Захід раптом прозрів: що означає заява Шольца — чому тепер про світ з Росії не може бути й мови.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини