Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Наближення Глобального саміту миру та активізація РФ у питанні просування своєї стратегії завершення війни, активізували обговорення питання проведення переговорів між Києвом та Москвою в тому числі на Заході, відзначає Володимир Фесенко.
Мирні переговори
Окрім того, за його словами, активізували тему про переговори також складна ситуація на фронті та наближення президентських виборів у Сполучених Штатах. Як вважає експерт, у цьому питанні є дві думки-стратегії. Прихильники першої вважають, що Україна повинна йти на переговори просто зараз і погоджуватися на поступки РФ. Другі ж переконані, що перемовини повинні відбутися тоді, коли Сили оборони будуть мати значні успіхи на фронті, що дасть можливість Києву йти на ці переговори із сильною позицією. При цьому політолог підкреслює, що на Заході все ж більше прихильників другої стратегії.
На цьому фоні, каже політолог, відбувається боротьба української та російської стратегій припинення війни. За його словами, українська стратегія полягає в тому, щоб міжнародна спільнота визначила спільну позицію для майбутніх мирних переговорів з врахуванням так званої "формули миру" Президента Володимира Зеленського. Саме з цією метою, додає експерт, і скликають Глобальний саміт миру. На його думку, саміт посилить переговорні позиції Києва, тому РФ так відчайдушно і намагається його зірвати.
При цьому експерт вважає, що війна буде продовжуватися, а доля переговорів буде вирішуватися саме на полі бою.
Окрім того, Фесенко додав, що Росія точно не погодиться на з прийнятими вимогами на Глобальному саміті миру. Не виключено, що після цього Китай організує свою мирну конференцію, на яку покличе Україну та РФ. При цьому експерт вважає, що Києву не має сенсу погоджуватися приймати участь у цьому заході, якщо серед його учасників буде переважати проросійська позиція.
Фесенко припускає, що реальні мирні переговори можуть стати актуальними, скоріше за все, не раніше 2025 року, однак і тоді їх можливість буде залежати від ходу і результатів військових дій.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у Швейцарії відбудеться Глобальний саміт миру. Проте лідери країн Глобального півдня відмовляються приймати у ньому участь.
Новини