Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Напередодні зустрічей G7 та мирної конференції в Женеві, з новою силою актуалізувалося питання перемир'я в російсько-українській війні. У цьому контексті, відзначає політолог Сергій Громенко, все частіше починає звучати варіант завершення війни за так званим "корейським сценарієм".
Війна в Україні
Насправді, каже політолог, між війною в Україні та Кореї немає нічого спільного. За його словами, в першу чергу треба розуміти, що Корея напередодні війни перебувала під окупацією двох зовнішніх сил, а от Україна 24 роки до війни була незалежною, як і Росія.
При цьому, додає експерт, у Кореї відразу виникли два локальні уряди, що претендували на керівництво над усім півостровом, а з 1948 року існували дві різні держави. В Україні російським окупантам жодного разу не вдалося створити якусь альтернативну державність.
Окрім того, Громенко підкреслює, що до початку війни 38-ма паралель була технічним орієнтиром для розмежування сил США та СРСР, а не міжнародно визнаним кордоном котроїсь Кореї. А от кордони України до російського вторгнення були визнані міжнародним правом.
Також політолог звертає увагу на те, що державні кордони обох Корей пройшли там, де вдалося зафіксувати фронт, причому з обох сторін іноземних військ було значно більше, ніж власне корейських. Українці сидять в окопах майже самостійно, нечисленні добровольці-іноземці погоди не роблять.
Разом з тим, він визнав, що перед Києвом ще стоятиме надважкий виклик реінтеграції окупованих територій, але вже ніколи не постане питання "возз’єднання" з Росією.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що олігархи розпочали процес про примушуванні України до капітуляції перед Росією.
Новини