Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Як передає портал "Коментарі", в експертному середовищі та ЗМІ активно обговорюється контрнаступ ЗСУ та його досить слабкі темпи. Водночас аналітики Інституту вивчення війни вважають, що повільні темпи операцій українських сил ніяк не свідчать про те, що ситуація зайшла в глухий кут і Україні не під силу звільнити більшу частину захоплених росіянами територій.
Контрнаступ ЗСУ. Фото: з відкритих джерел
Аналітики нагадали, що українські сили проводили повільні та поступові кампанії блокування районів концентрації росіян на східному березі Херсонської області та обмежені наземні атаки на західному березі в період із серпня по листопад 2022 року, перш ніж остаточно змусити росіян піти з правого берега.
У той же час, в ISW зазначили, що російський зимово-весняний наступ завершився трохи більше, ніж за місяць, не досягнувши значних успіхів уздовж кордону Луганської та Харківської областей.
Експерти додають, нинішній український контрнаступ є менш драматичним і швидким, ніж те, під час якого було звільнено більшу частину Харківської області, але успішнішим, ніж невдалий російський зимово-весняний наступ. Загалом за своїм темпом і початковим прогресом воно найбільше схоже на повільніший, але успішніший херсонський контрнаступ.
Читайте також на порталі "Коментарі" – чому контрнаступ ЗСУ все ще на малих обертах – як може допомогти Захід.
Новини