Головна Новини Суспільство Війна з Росією Коли стане зрозуміло, який сенс був Курської операції: чому ЗСУ більше не йдуть вперед
commentss НОВИНИ Всі новини

Коли стане зрозуміло, який сенс був Курської операції: чому ЗСУ більше не йдуть вперед

Серез українців панує "примітивне сприйняття" Курської операції

12 листопада 2024, 09:35 comments1819
Поділіться публікацією:

У ЗМІ досить активно обговорюється Курська операція ЗСУ. Причому можна зустріти чимало критика та нерозуміння її продовження західними медіа. Зокрема робиться акцент, що на сході Україна потребує резервів, але їх там немає, тому що Київ їх кидає на Курський напрямок. Яка нині справжня мета курської операції? Чому вона останні місяці перетворилася на тупцювання на місці? Портал "Коментарі" розбирався в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Коли стане зрозуміло, який сенс був Курської операції: чому ЗСУ більше не йдуть вперед

Бої у Курській області. Фото: із відкритих джерел

Негативні наслідки Курської операції складно оцінювати

Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в інтерв’ю "Українському радіо" зазначив, що Курська операція ЗСУ не зовсім вірно сприймається більшістю українців. Її справжньою метою було продемонструвати слабкість путінського режиму.

Експерт зокрема спростував "досить примітивні тенденції сприйняття" подій на Курщині, наприклад, про те, що метою операції було "узяти побільше полонених" чи "щоб проводити якісь територіальні торги" на переговорах України і Росії. 

На думку Тимочка, ця військова операція насправді має значно глибшу мету.

"Курська операція показала, що Росія в геополітичному плані може багато надувати щоки, але в реальності мало що буде робити. Другий момент показав, що російська армія далеко не безмежна. Територія Росії не настільки прикрита", – пояснив він.

За словами Тимочка, Курська операція викликала "внутрішні серйозні конфлікти" в Росії, зокрема розвінчала міф про непереможних кадирівців. Внаслідок цього увесь Кавказ відчув ефект від подій під Курськом, каже експерт.

Аналітик додає, що бої на Курщині спростували думку про те, що війна зайшла в глухий кут. Також, на його думку, вдалося спростувати російський наратив про те, що у Кремля все йде за планом.

"А негативні наслідки Курської операції складно оцінювати. Ми не знаємо кількості втрат і скільки пунктів Курської операції вже виконано. Але сам факт, що Курська операція сколихнула всю світову спільноту і змусила Путіна всерйоз виправдовуватися, покаже в майбутніх політичних переговорах, як можна проводити військові операції на території Росії – ядерної країни. Це теж надзвичайно серйозний результат", – підсумував Тимочко.

Курська операція була розпочата, коли влітку в Україні був пік мобілізації

Колишній командир роти батальйону Айдар, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в ефірі Radio NV зазначив, що Сили оборони наразі не можуть розвивати наступ на Курщині і змушені оборонятися через те, що в Україні впали темпи мобілізації, а санітарні втрати на фронті є вищими.

Дикий відзначив, що українські війська вже три місяці тримаються на Курщині, але росіяни дуже сильно тиснуть.

"Я думаю, що протримаємося там ще тривалий час", — сказав Дикий.

На його думку, російський тиск не має сильного ефекту, бо на Курщині зовсім інша війна, ніж на Донбасі.

"Там не окопна війна. Там немає суцільної лінії фронту. Там війна схожа на те, що було навесні 2022 року на півночі України. Лісиста місцевість. Немає лінії фронту. Є окремі опорні пункти сторін і сторони увесь час маневрують. Там все увесь час в русі. Сторони намагаються бити одна одну по флангах і по тилах. Нам вдається набагато краще маневрувати і бити по тилах, ніж росіянам", — сказав Дикий.

"Але може виникнути питання, чому ж ми не розвиваємо там операцію? Чому ми там останні два місяці в обороні? Хоча саме в успішній маневровій обороні. Що ж точно не так? А не так пішла мобілізація", – зауважив Дикий.

Аналітик розповів, що Курська операція була розпочата, коли влітку в Україні був пік мобілізації. Він очікував, що Курська операція перейде в Брянську і Бєлгородську операції, але у вересні в Україні знизились показники мобілізації.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи є сенс продовжувати Курську операцію: яку роль вона може відіграти в плані Трампа.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини