Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чи є сенс продовжувати Курську операцію: яку роль вона може відіграти в плані Трампа
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи є сенс продовжувати Курську операцію: яку роль вона може відіграти в плані Трампа

Росіяни розпочали нову хвилю наступу в Курській області

8 листопада 2024, 15:40 comments1795
Поділіться публікацією:

Понад три місяці триває операція ЗСУ у Курській області. Днями головком ЗСУ Олександр Сирський підбив головні підсумки, зокрема, зазначивши, що за три місяці операції ЗСУ у Курській області Росія на цьому напрямі втратили понад 20 тисяч військових убитими та пораненими. Деякі експерти побачили у цих підсумках Сирського сигнал про готовність вивести війська ЗСУ з Курщини. А вже в четвер стало відомо, що росіяни за підтримки військ КНДР посилили наступ на Курщині, нібито через "мирний план" Трампа, згідно з яким Росія може втратити частину своєї території, якщо не витіснить ЗСУ. Чи є сенс продовжувати Курську операцію, коли росіяни лише посилюють тиск Сході? Які її ключові цілі сьогодні? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Чи є сенс продовжувати Курську операцію: яку роль вона може відіграти в плані Трампа

Бої у Курській області. Фото: із відкритих джерел

Умов для виведення військ з Курщини поки що немає

Військовий оглядач Денис Попович зазначив, що будь-яка думка та будь-які висновки мають право на існування. Відповідні думки висловлюються доволі поважними людьми, серед яких є і військові. 

"Я не маю звички сперечатися з військовими, тим паче, що їхні заяви теж є цілком аргументованими. З іншого боку, спроби наступу росіян у Курській області – відповідь експертам, котрі вбачають, що настав час виводити звідти наші війська. У зв'язку з цим, хочу звернути увагу на тезу Олександра Сирського, щодо однієї з цілей Курської наступальної операції. Вона, зокрема, полягала у тому, щоб запобігти створенню російськими військами буферної зони на Сумщині", – зазначив експерт.

Відповідно, зауважує Денис Попович, можна зробити висновок, що вивід українських військ з Курщини може статися лише тоді, коли командування вирішить, що загроза створення буферної зони на Сумщині минула. Очевидно, умов для цього поки що нема, констатував оглядач.

"Курськ" — це зайва конструкція

Колишній працівник СБУ (у 2004-2015 рр.) та консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки, військовий експерт Іван Ступак відразу звернув увагу, що ця експертка, яка побачила в словах главкома ЗСУ Олександра Сирського сигнал про можливий вихід з Курської області – це всім відома нардеп Мар'яна Безугла. 

"Дійсно, спочатку прочитав пост Безуглої, потім главкома Сирського і дійсно з'явилося враження, що, можливо, Сирський підводить риску і це маніфест взагалі українського знаходження в Курській області. Але, коли прочитав там друге, третє, то жодного натяку, жодної коми або крапки, яка б свідчила про те, що Україна готова виходити з Курської області я там не побачив. Це було просто резюме, звіт за результатами проведеної роботи – з 6 серпня по 6 листопада", – говорить експерт.

З приводу взагалі операції ЗСУ в Курській області, то, за словами Івана Ступака, він свою позицію не змінює.

"Як на мене, то треба було виходити звідти ще, можливо, з середини вересня. Зараз, на жаль, час втрачено. З вересня ми втратили 30% контролю над цією територією. Було 900 квадратних кілометрів, зараз 600. Є навіть непрямі дані, які вказують на те, що вже навіть менше – близько 400 км ми контролюємо, але все ж, якщо відштовхуватися від мапи DeepState, то все ж нехай 600", – зазначив експерт. 

Іван Ступак зауважив, коли говорять про так званий план Трампа, його бажання зупинити війну по лінії розмежування, то варто розуміти, що Курська область сюди входити не буде. 

"Україну змусять в такому випадку, якщо все-таки це правда, вийти з Курської області, а потім після цього провести таку собі умовну 38 паралель по лінії бойового зіткнення і таким чином зупинити цю війну чи то заморозити, зупинити, загальмувати… Ось так воно буде виглядати. Тому, як на мене, "Курськ" — це зайва конструкція зараз, де ми втрачаємо безліч людей загиблими, пораненими, розстріляними, полоненими. Втрачаємо техніку на Курщині. І є окремі аналітичні матеріали в мережі про те, скільки техніки Росія втратила в боях в Курській області і скільки Україна. За цими підрахунками, верифікованими мається на увазі, росіяни втратили близько 250 одиниць техніки. Сюди варто віднести пікапи, гелікоптери, танки і все інше. А Україна – під 300. Тобто дуже приблизно, але 100 одиниць техніки кожного місяця Україна там втрачає. В той же час ми втрачаємо на сході великі міста. Тільки за жовтень – це Селідово, Вугледар, Кураховка. Як на мене, треба зважати, що тримати виключно з політичною метою – це Курськ. І, що не втрачати – це наші території", – констатував співрозмовник порталу "Коментарі".

Читайте також на порталі "Коментарі" — із Курської області ЗСУ можуть перейти в Брянську: як ЗСУ розширять буферну зону.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини