Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Всі у світі вже очевидно, що російський диктатор Володимир Путін грає у гру мирних переговорів, що продовжувати жорстоку війну проти України. Це зрозуміло також президенту США Дональду Трампу, який саме тому публічно виставив російському диктатору дедлайн у 50 днів для підписання мирної угоди з Україною. Коли реально буде готовий Путін до переговорів і до зустрічі з Зеленським? Видання "Коментарі" розбиралося у цій темі, звернувшись до експертів.
Переговори. Фото: з відкритих джерел
Перемовини між Україною та Росією продовжуватимуться й надалі, але суттєві результати можуть зʼявитися хіба що восени. Таку думку висловив політичний експерт Сергій Таран.
Політолог говорить, що зараз ніхто не хоче сваритися з президентом США Трампом, який виступає за мирні переговори, адже наявність переговорної українсько-російської групи – це єдине, що може показати Трамп, як своє дипломатичне досягнення у припиненні російсько-української війни. Для України важлива насамперед американська зброя, для Росії – важливо утримати Трампа від більших санкцій. Тому перемовини триватимуть, але їхнім результатом можуть стати максимум гуманітарні питання та обміни полоненими.
По-перше, говорить Сергій Таран, це завершення літньої наступальної кампанії Росії, яка не завершиться обвалом українського фронту. В зимово-осінній період наступальні операції буде вести складніше. По-друге, це санкції, які США у тій чи іншій формі таки ухвалять. Ефективність цих санкцій також може вплинути на готовність Путіна говорити всерйоз.
Голова Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу, екс-член української делегації у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш вважає, що путінський режим і надалі затягуватиме переговорний процес. Власне, для Мединського наразі це головне завдання.
За словами експерта, для нашої делегації, навпаки, дуже важливо якнайшвидше отримати мінімум – зупинку вогню, максимум – домовленість про зустріч Путіна та Зеленського.
Він продовжує, на Банковій же, навпаки, розуміють, що якщо зустрічі президентів країн, що воюють, не буде до пекінського саміту, то потім долю Зеленського, як і долю України, вирішать уже без нас. Але очевидно, що Путін не зустрічатиметься з Зеленським у такій близькій перспективі. Хоча б тому, що немає предмета зустрічі – "меморандуми" двох країн є дуже далекими від єдиної позиції.
Читайте також на порталі "Коментарі" — третій етап перемовин між українською та російською делегаціями відбувся в середу у Стамбулі, однак тривав менше години і закінчився без серйозних проривів. За словами голови української делегації, секретаря РНБО Рустема Умєрова, домовитися бодай про припинення вогню не вдалося. Для чого був потрібний цей раунд переговорів, якщо Росія буквально в ту ж ніч влаштувала обстріл України і відкинула всі пропозиції Києва? Як далі може розвиватися переговорний трек і чи може взагалі? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.