Головна Новини Суспільство Війна з Росією Коли може закінчитись війна в Україні: думки експертів
commentss НОВИНИ Всі новини

Коли може закінчитись війна в Україні: думки експертів

"Війна затягується, перетворюється на марафон, в якому будуть випробувані ресурсні та організаційні можливості РФ та Заходу", - експерт

7 серпня 2022, 15:00 comments1883
Поділіться публікацією:

Колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер у розмові з українськими журналістами заявив, що перемога України над Росією стане сигналом для Китаю не чіпати Тайвань. Він також прогнозує, що російсько-українська війна, швидше за все, триватиме щонайменше до літа 2023 року. Експерти проаналізували ці тези спеціально для видання "Коментарі".

Коли може закінчитись війна в Україні: думки експертів

Війна України. Фото - з відкритих джерел

"Війна точно не закінчиться цього року"

Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса вважає першу тезу Волкера (що наша перемога над російським агресором стане сигналом для Китаю не чіпати Тайвань) помилковим уявленням.

"Тайвань та Україна – різні історії. Китай не відмовлятиметься від свого багаторічного бажання повернути Тайвань через провали РФ в Україні, оскільки не розглядає війну в Україні як пов'язану з Тайванем", – аргументує експерт.

А ось з тим, що російсько-українська війна точно не закінчиться цього року, Ілля Куса погоджується.

"Очевидно, що війна затягується, перетворюється на марафон, у якому будуть випробувані ресурсні та організаційні можливості РФ та Заходу, – зазначає він. – Негайних перемог не буде, оскільки ні в кого немає таких ресурсів, щоб забезпечити швидку і тотальну перемогу".

"Після зими РФ не матиме сил і коштів, щоб вести війну"

Політтехнолог, фахівець з антикризових кампаній Денис Богуш зазначає, що питання продовження та закінчення війни – напевно, найскладніше питання. Їм задаються західні аналітики наші. І однозначної відповіді ніхто не знає.

"Все багато в чому залежить від Росії, – вважає експерт. – Логіки у просто захопленні українських земель немає. Як її не було у стратегії захоплення всієї України, атаці з усіх напрямків, з масованими ракетно-бомбовими ударами, так немає її і зараз, виходячи з тієї кількості військових, які вже загинули, і того, як і що намагаються росіяни захопити-утримати. На мій погляд, закінчення війни можливе, коли Путін вирішить, що виконав хоч якесь із завдань, які можна "продати" внутрішньому споживачеві".

Одним із таких завдань, на думку Дениса Богуша, може бути захоплення Донецької та Луганської областей у їхніх адмінкордонах. Відповідні плани вже неодноразово озвучувалися представниками країни-агресора.

"Якщо росіянам це вдасться, Путін міг би сказати своєму населенню – все, громадяни, завдання "спецоперації" ми виконали, території "звільнили", Донбас "врятували" і в такому дусі. Щоправда, після величезних втрат у районах Сєвєродонецька та Лисичанська, не схоже, щоб окупантів вдалося в найближчому майбутньому захопити навіть Донецьку область, – вважає експерт. – Та що там казати, вони навіть Луганську так не захопили в адмінкордонах!"

Друге ймовірне завдання, яке Путін міг би піднести як умовну перемогу, це анексія всього того, що вдалося захопити.

"Приміром, у Херсоні, інших південних містах, які зараз знаходяться під контролем росіян (Мелітополь, Бердянськ, Маріуполь), можуть провести псевдореферендуми та назвати їх Таврією, Тавридою, ще якось. Після цього приєднати до РФ. А заразом і те, що буде захоплено на той момент на Донбасі. Але й ця стратегія має недоліки, – наголошує Денис Богуш. – Правобережна частина тієї ж Херсонської області може бути відвойована ЗСУ вже цього місяця чи наступного. І що тоді Путіну "продавати" виборцю? Втім, є ймовірність, що наш наступ росіяни намагатимуться стримувати ядерний шантаж. Невипадково вони вже обстрілювали Запорізьку АЕС у підконтрольному їм Енергодарі. Не випадково з'явилися відомості, що вони замінували цю АЕС".

На думку експерта, у противника немає сил і коштів немає, щоб за величезною лінією фронту, у різних напрямках, розпочати наступи. А після зими, вважає він, РФ не матиме сил і коштів, щоб взагалі вести війну.

"Говорити про конкретні терміни закінчення війни навряд чи є доречним, – вважає Денис Богуш. – Але є можливість заморожування конфлікту (на тих позиціях, які будуть на той момент), а це може тривати роками. Якщо, звісно, у Путіна остаточно не знесе дах – і він під будь-яким соусом не оголосить у РФ мобілізацію".

Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло читачам про те, що тиждень, як і всі з 24 лютого, з початку широкомасштабного російського вторгнення, пройшов під впливом подій, що відбуваються на фронті. Експерти розповіли про те, які основні події, важливі для України, слід виділити та чого очікувати від наступного тижня.

Також портал новин "Коментарі" інформував про те, що експерти розповіли, чим зумовлено російсько-турецьке зближення і чи справді Захід може вдарити по Туреччині санкціями.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини