Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Країни-учасниці "коаліції охочих" перестали просуватися у питанні відправлення військ до України. Вся проблема в тому, що союзники не знають, як знайти відповіді на два критичні питання миротворчої місії в Україні. Йдеться про можливу чисельність військ та термінів їх створення.
Коаліція охочих.. Фото з відкритих джерел
Також плани руйнуються через те, що окремі країни не можуть дійти спільного розуміння. Найбільше гальмує процес вимоги Фінляндії надати гарантії безпеки з боку США, незважаючи на те, що Вашингтон рішуче заявляє, що не зацікавлений у наданні таких гарантій чи сприянні будь-яким силам, які розмістять американські війська на українській землі.
Країни, які підтримують Україну, продовжують робити гучні заяви, але при цьому уникають конкретики. У результаті. Стає абсолютно незрозумілою ні кількість військового контингенту, який може з'явитися в Україні, ні термін його розміщення на українській землі.
Так міністр оборони Великобританії Джон Хілі під час свого виступу на зустрічі міністрів оборони в штаб-квартирі НАТО заявив, що миротворчі сили стануть надійним і заслуговуючим на довіру механізмом забезпечення безпеки, проте при цьому не розкрив жодних деталей про те, коли ці сили можуть бути введені в дію або яка їх можлива чисельність.
Глава Міноборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що низка країн розглядає можливість створення національних військ, які могли б увійти до складу майбутніх миротворчих сил. При цьому він не назвав конкретно жодної країни та відмовився говорити про можливі терміни формування таких сил.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Великобританія всерйоз розглядає варіант розміщення військ в Україні терміном до п'яти років. Це один із моментів, які активно обговорюють західні союзники. Як передає портал "Коментарі", про це пише The Telegraph.
Новини