Хто в оточенні Зеленського просуває ідею переговорів із РФ: про що говорить позиція Заходу
Виглядає так, що наші західні партнери думають над переговорними опціями
Представники США та ЄС нібито почали обговорювати з Україною можливість проведення мирних переговорів із Росією. Розвідка Британії зазначає, що лінія фронту в Україні практично застигла. Більше того, Україна та РФ нібито ведуть переговори з гуманітарних питань. Тим часом міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевняє, що таємні переговори між Україною та Росією не ведуться. А президент Володимир Зеленський стверджує, що ніхто на Заході не вимагає від нього розпочинати переговори з РФ. Про що свідчить те, що переговорний кейс актуалізувався останнім часом? Як ситуація може розвиватись далі? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
В оточенні Зеленського є люди, які шукають вихід на переговорний процес
Колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, голова Луганської військово-цивільної адміністрації (2015-2016 роки), керівник та засновник волонтерської групи "Народний тил" Георгій Тука поділився такою думкою:
При цьому, зазначає експерт, погляди цієї групи розходяться із позицією самого Зеленського. Тому вони у своїх кулуарних розмовах намагаються розробити теорію, що умовно називається, "зміна парасольки". Тобто, поміняти генеральний напрямок союзників з Європи та США – на Китай.
З'являється бажання Заходу перевернути сторінку російсько-української війни
Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун вважає, що переговори навряд чи зараз перебувають в активній фазі. Усі зовнішні обставини, пояснює він, свідчать про небажання керівництва України йти на це, на якісь перемир'я. Особливо під час осінньо-зимового періоду, коли ситуація традиційно стає трохи спокійнішою через погодні умови.
Про це, на думку політолога, свідчить низка фактів.
По-перше, зараз входять до активного виборчого процесу США. І хоч до виборів ще рік, градус напруги між республіканцями та демократами явно зріс. І кожна зі сторін намагається просунути свій порядок денний. І це так чи інакше відображається на підтримці України.
По-друге, у фокусі уваги зараз ситуація на Близькому Сході, протистояння Ізраїлю з ХАМАС.
По-третє, реально відчувається втома від нашої війни, яка у повномасштабному форматі триває другий рік.
Експерт припускає, що зимовий період пройде без переговорів, у форматі позиційної війни без особливих успіхів для кожної із сторін. А ось весна, з можливим постачанням Україні довгоочікуваних винищувачів четвертого покоління, інших необхідних видів озброєнь (або, навпаки, не постачанням їх), може дати відповіді на те, коли можливі переговори – і з яких позицій.
Читайте також на порталі "Коментарі" - США зменшують допомогу Україні: про що говорить те, що відбувається, і чому Байден може піти ва-банк.