Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Як відзначає Сергій Стерненко, на перший погляд виглядає, що рішення Генштабу доволі непогано і полягає в тому, щоб наростити штат дронщиків та звести їх у більші підрозділи. Проте, підкреслює волонтер, є нюанси, які одразу не впадають в очі.
Сергій Стерненко
Як відзначив Стерненко, проблема в тому, що чимало таких рот досі недоукомплектовані. Проте, за його словами, навіть на їхній базі створюють батальйони.
Окрім того, за його інформацією, на посади комбатів подекуди призначають людей, що зовсім не мали відношення до цих рот. Вже працюючі команди, каже волонтер, у кращому разі отримують нового командира, який не заважає. У гіршому ж, додає Стерненко, у них з’являється командир, який не має жодного уявлення про роботу БПЛА.
При цьому, підкреслює волонтер, Генштабу ще від минулого року пропонували замість укрупнення рот ударних безпілотних авіаційних комплексів піти шляхом легалізації вже існуючих підрозділів у батальйонах. Простими словами каже Стерненко, просто дати тим же FPVішникам штатку взводів БПАК під роботу з дронами у рідних батальйонах. Тобто, додає волонтер, вони і надалі могли б продовжувати виконувати завдання в інтересах своїх батальйонів при цьому мали б нормальне кадрове і матеріальне забезпечення. Натомість, вище командування такі штатні розписи надало тільки окремим існуючим батальйонам, але глобально пішло іншим шляхом — створило окремі батальйони БПАК.
При цьому він визнає, що окремі батальйони БПАК справді потрібні для виконання спеціальних та окремих оперативних завдань. Та передусім, за його словами, треба взводи БПАК, щоб свою піхоту могли підтримати свої FPVішники. Або відбити штурм ворога на невеликій ділянці, де він наступає.
За його словами, шкода, що вище командування пішло на цей крок, адже таким чином втрачається час, якого зараз геть зовсім не вистачає, та ефективність.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в Україні створюють новий рід військ, який пов'язаний з використанням дронів.
Новини