Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У ЗМІ не припиняють обговорювати можливість зниження мобілізаційного віку. При цьому на сьогоднішній день жодних подібних законодавчих ініціатив у Верховній Раді немає. Про це в ефірі "Українського радіо" розповів нардеп, член Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Чи варто знижувати мобілізаційний вік? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Мобілізація в Україні. Фото: з відкритих джерел
Військовий аналітик, командувач Аеромобільних військ України у 2005 році Іван Якубець в ефірі каналу "Київ 24" зазначив, що до Збройних сил України мають йти всі від 18 до 70 років і старші, хто здатний тримати зброю в руках.
Експерт зауважив, що у 2025 році не очікує значних змін в контексті війни. "Перш за все, тому що ми як держава… не провели відповідним чином мобілізацію. Не вистачає людей на фронті. Кажуть, не вистачає зброї. Але щось мені не дуже в це віриться. Більш за все, я вважаю, що не вистачає людей на фронті", — зазначив Якубець.
Водночас російські окупанти, продовжив він, "це відзначили і просуваються на всіх напрямках, де немає щільної міської забудови".
Іван Якубець наголосив, що українці мають "напружитися". Адже реальність така, що в Збройні сили треба йти всім: від 18 до 70 і старшим, хто здатний носити зброю в руках.
Британський військовий експерт Френк Ледвідж в інтерв’ю LIGA.net зазначив, що рішення щодо зниження мобілізаційного віку не буде правильним для України.
Експерт додав, що у США наголошують на мобілізації у США, оскільки самому Вашингтону це допомогло для війни у В'єтнамі.
Крім того, Ледвідж нагадав, що навіть під час холодної війни СРСР планував користуватися чисельною перевагою, а тому для росіян це давня тактика.
Читайте також на порталі "Коментарі" - мобілізація в Україні: на якому підприємстві бронюватимуть 100% працівників.
Новини