До чого готують росіян – що ховається за провокацією Кремля з "українською ДРГ" у Брянській області

Враховуючи повідомлення української розвідки, які з'явилися ще раніше, найвірогідніша версія того, що сталося – це російська провокація

У четвер, 2 березня, інформаційний простір сколихнула новина про таємничу українську ДРГ, яка нібито наробила справ у Брянській області Росії. З'явилися заяви про те, що диктатор країни-агресора – путін – нібито ось-ось проведе екстрене засідання Ради безпеки з цього приводу. Потім це спростували – мовляв, господар Кремля проведе оперативну зустріч із Радбезом 3 березня. А ось заплановану путінську поїздку до Ставропольського краю вирішили скасувати. Що це було? До чого готується Росія чи готують росіян? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Для України це кремлівське шоу не має жодного значення

Політолог, медіа-експерт Денис Гороховський розмірковує так:

"З огляду на те, що раніше українська розвідка повідомляла про пересування в тому районі російських військ, у тому числі без розпізнавальних знаків і в камуфляжі, зовні схожому на український піксель, найімовірніша версія – це російська провокація".

Цілі подібної провокації, за словами експерта, можуть бути різними:

- Спроба впливу на внутрішню аудиторію, яка все більше незадоволена діями Кремля;

- Спроба формалізувати якусь свою військову активність, публічно заявляючи, що виною всьому не агресія Росії, а захист територій Росії від нападу з боку України;

- Спроба позиціонувати українську армію не як військову силу незалежної держави, а як якесь терористичне формування.

"На користь останньої версії говорить і загальна риторика Кремля, який найчастіше використовує стосовно українських військовослужбовців пропагандистські кліше на кшталт "неонацисти", "українські бойовики" тощо. У будь-якому випадку, для України це кремлівське шоу не має жодного значення, оскільки наша країна у своїх діях керується об'єктивною ситуацією та здоровим глуздом, а не заявами ворога", – наголошує Денис Гороховський.

Також, зазначає він, існує версія про якісь партизанські рухи всередині самої Росії. І сьогоднішня акція нібито була їхньою ініціативою.

"Ця версія малоймовірна, враховуючи загальну безглуздість цієї акції з погляду якогось результату, окрім медійного, – пояснює експерт. – Однозначно можна говорити про те, що це не дії Збройних сил України, оскільки згадані як нібито об'єкти нападу два села (Сушани та Любечани) не мають жодного стратегічного значення в рамках військових дій. Крім того, Україна неодноразово заявляла, що нас цікавить лише звільнення окупованих Росією територій, але ніяк не захоплення будь-яких чужих земель".

У росіян має виникнути питання: "Навіщо нам президент, який не може нас захистити?"

На думку політтехнолога Петра Охотіна, схоже, що постановочну провокацію на Брянщині намагалися розкрутити, щоби виставити українців терористами.

"А, що ми бачимо по факту? По-перше, воїнкори та місцева влада у Брянській області плутаються у свідченнях — хтось пише про захоплення заручників, хтось про перестрілку. По-друге, це привід для службової перевірки російської верхівки ФСБ та прикордонної служби у регіоні", – пояснює експерт.

По-третє, констатує він, – у росіян має виникнути питання: "Навіщо нам президент, який не може нас захистити?".

Розрахунок цієї брехні на максимальне обурення серед росіян, що має спонукати їх записуватись у військкоматах на війну з Україною та "злим Заходом" у її обличчі

Прийом дегуманізації ворога не є новим для російської пропаганди, зазначає політичний аналітик Павло Нусс. Тому, пояснює він, повідомляють не просто про ДРГ, а й обов'язково, що вона обстріляла шкільний автобус, хотіла захопити дітей у заручники тощо.

"Путін особливо схиблений на дитячій темі, в чому мають розбиратися психологи. То він цілує хлопчика у живіт, то заявляє, що на Заході нібито виправдовують педофілію. Розрахунок цієї брехні на максимальне обурення серед росіян, що має спонукати їх записуватись у військкоматах на війну з Україною та "злим Заходом" у її обличчі. Тим часом, більш правдоподібною виглядає заява "Російського добровольчого корпусу", яка взяла на себе відповідальність за дії на Брянщині та закликала росіян зі зброєю в руках боротися з режимом путіна", – наголошує Павло Нусс.

Він упевнений, що російська пропаганда ніколи не визнає антипутінських партизанів на території РФ. Адже в такому разі руйнується міф про всенародну підтримку путіна та його війну з Україною.

Читайте також на порталі "Коментарі" – чому зимова кампанія виявилася провальною для росіян – які очікування від весни.