Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
На великий обмін полоненими, який відбувся наприкінці вересня, погодився особисто президент РФ Володимир Путін. При цьому у ФСБ радили російському диктатору утриматися від такого кроку, побоюючись громадського резонансу в Росії. Як передає портал "Коментарі", про це пише рейтингове видання "Washington Post", посилаючись на слова високопоставлених українських та американських чиновників, знайомих із цією справою.
Віктор Медведчук та Володимир Путін. Фото: AFP VIA GETTY IMAGES
Найбільше російські спецслужби схвилювало те, що в результаті обміну вчетверо більше полонених українців повернулися додому, ніж росіян. Найбільше у ФСБ не могли прийняти, що 108 військових із полку "Азов" опинилися на волі.
У військовій розвідці після успішного обміну також повідомили, що угода могла і мала відбутися набагато раніше, але кілька разів переносилися її терміни.
За умовами угоди Росія звільнила п'ятьох командирів, які керували обороною Маріуполя. Вони не можуть покинути Туреччину до закінчення війни, але не ув'язнені і можуть вільно пересуватися країною.
Високопоставлений співробітник Держдепартаменту звернув увагу на той факт, що на звільненні Медведчука наполягав особисто Путін, що вкотре підтверджує той факт, що його постать має велике значення для президента Росії.
Читайте також на порталі "Коментарі" – у США розповіли, заради чого Путін готовий втратити Луганщину в Україні.
Новини