Головна Новини Суспільство Війна з Росією Демограф розповів про важливий нюанс мобілізації: чи варто призивати людей 18-25 років.
commentss НОВИНИ Всі новини

Демограф розповів про важливий нюанс мобілізації: чи варто призивати людей 18-25 років.

Демограф розповів про наслідки зниження мобілізаційного віку в Україні

сьогодні, 15:15
Поділіться публікацією:

Громадяни України, яким зараз по 18-25 років, народилися 2001 року, коли наша країна якраз зіткнулася з найнижчим рівнем народжуваності. Якщо багато хто з них не повернуться з фронту, то в наступних поколіннях народиться ще менше людей. Це, природно, дуже сильно вдарить по демографічній ситуації у країні. Як передає портал "Коментарі", таку думку в інтерв'ю висловив доктор економічних наук, заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун.

Демограф розповів про важливий нюанс мобілізації: чи варто призивати людей 18-25 років.

Мобілізація в Україні. Фото: з відкритих джерел

Фахівець зазначив, що це з погляду демографії, але зниження мобілізаційного віку – справа військового командування. Військові повинні вважати свої потреби у вікових категоріях, і якщо є потреба у 18-25 літніх на полі бою – тоді треба мобілізувати. Інакше не буде країни, і тоді про демографію взагалі можна буде не говорити.

Гладун зазначив, що тут постає питання, як використати молодих людей, бо всі думають, що їх одразу відправлять на передову і вони там загинуть. Насправді, на одну людину на фронті йде тилове забезпечення 5-6 осіб, деталізував він.

"Уявіть, що не закликали 20 тис. людей і через це країну знищили. Тоді Росія захопить наші території, нав'яже своє громадянство і нашу молодь приведе до своєї армії, щоби воювали проти нас", — висловив думку демограф.

Він підкреслив, що висновок із цього всього простий – питання безпеки має переважати, а вже паралельно з цим мають вирішуватися демографічні проблеми, зазначив учений.

Під час цього інтерв'ю Олександр Гладун заявив, що для того, щоб покрити брак працездатного населення, в Україну пропонують ввозити мігрантів з Азії, проте їх можна розглядати з двох сторін, а саме – залучення до ринку праці та демографічної ситуації.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини