Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У російсько-українській війні дрони відіграють дедалі знакову роль. Які дрони найбільше потрібні Україні? Чому, незважаючи на страшилки та погрози Кремля, РФ не запускає 500 "шахедів" на добу? Видання "Коментарі" розбиралося з цих питань, вивчивши думки експертів.
Дрон-камікадзе "шахед". Фото: з відкритих джерел
Заступник Гендиректора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський в ефірі Radio NV заявив, що Україна намагається наздогнати РФ по дронах на оптоволокні, але експерт каже, що це стратегічно неправильне рішення.
Він пояснив, що дотримується такої думки, оскільки дрон на оптоволокні вимагає пілота, який ним керує. А дрон на штучному інтелекті може використовуватись автоматично.
За його словами, Україні треба рухатися безпосередньо у напрямку дронів з ІІ.
Тобто, як зазначив Храпчинський, йдеться про те, що перемогти Росію за рахунок технологій.
Головний редактор Defense Express Олег Катков заявив в ефірі Radio NV, що Росія може запускати одночасно велику кількість дронів, але за умови накопичення їх протягом певного періоду часу.
Посилаючись на оцінки Головного управління розвідки, експерт зазначив, що ворог виробляє станом на кінець весни-початок літа 90 "шахедів" на добу. Зараз нехай 100. Саме "шахедів", не дронів загалом.
Він зазначив, що Росія намагається й надалі масштабувати випуск "шахедів", але Україна робить кроки, щоб зупинити Москву.
Читайте також на порталі "Коментарі" — перша країна-сусідка України зважилася збивати ракети та дрони РФ: деталі.