Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Ракетний терор України зі сторони РФ не припиняється. Останніми днями росіяни загалом активізували ракетні атаки по території України. Почала з’являтися інформація, що окупанти почали застосовувати гіперзвукові ракети “Циркон”. Чи зможе РФ випустити одночасно 250 повітряних цілей по Україні? Як часто росіяни можуть застосовувати "Циркон"? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.
Ракетний удар. Фото: із відкритих джерел
Головний редактор Defense Express Олег Катков в ефірі "КИЇВ24" заявив, що рекордна кількість запущених далекобійних засобів ураження від початку повномасштабного вторгнення – понад 150, тобто оцінювання у 250 одиниць є об’єктивно дуже складним для реалізації: не неможливим, але складним для реалізації навіть тими силами, які є і демонструвалися до цього Російською Федерацією.
За його словами, існує ще другий аспект щодо ворожої можливості завдавати далекобійних ударів.
Олег Катков додав, що останнім часом продемонстровано те, що може бути серія з трьох атак далекобійних за 4 дні. Тобто є певна концентрація сил та засобів у часі і ворог демонструє концентрацію саме по об’єктах, комбінуючи атаки.
Військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп в ефірі “24 Каналу” розповів, що Росія може накопичувати ракети та відповідно інтенсивніше їх використовувати, проте не так потужно, як би вона хотіла.
За словами Шарпа, “Циркон” — непроста ракета. Її можуть перехопити тільки швидкісні та сучасні західні ЗРК, такі як Patriot та SAMP/T. Комплекси мають розташовуватися поблизу цілей, по яких з великою імовірністю битиме ворог.
Він додав, що поки що невідомі реальні характеристики “Циркону”, зокрема точність, вага бойової частини та розмір самої ракети. Українські фахівці досліджуватимуть уламки, щоб потім стверджувально про неї розповісти.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чому найближчі місяці будуть критично значущі: що потрібно робити Україні.
Новини