Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чому Заходу не можна допустити успіху РФ в Україні: якими будуть наслідки
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому Заходу не можна допустити успіху РФ в Україні: якими будуть наслідки

Третя світова війна вже йде, просто її так не називають

3 травня 2024, 17:10
Поділіться публікацією:

Росія готує хвилю "гібридних" атак проти Молдови перед виборами та референдумом, повідомляє британська розвідка. Очевидно, не без руки Кремля проросійське керівництво Грузії збиває країну з європейського шляху. Незважаючи на послаблення через війну проти України, путінський режим намагається також "качати" Африку, низка європейських країн, лобіює свої інтереси в США, судячи з явно проросійських заяв деяких конгресменів. Як збити з РФ імперську пиху і бажання перекроїти світ за своїм образом і подобою? Чи дозрів демократичний табір до того, що це необхідно робити якнайшвидше, поки офіційно не почалася Третя світова війна? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Чому Заходу не можна допустити успіху РФ в Україні: якими будуть наслідки

Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел

У кожного свої мотиви

Економічний та політичний експерт Борис Кушнірук розмірковує так:

"На мій погляд, Третя світова війна вже йде. Просто її так не називають. Як не називали Першу світову та Другу світову такими, коли вони ще йшли. Лише після. Тож термінологію нинішнього глобального конфлікту буде позначено на його завершення. Хоча є всі ознаки (і це визнали багато експертів, у тому числі західних), що ми знаходимося у Третій світовій".

За словами експерта, приблизно половина країн світу вже тією чи іншою мірою залучені до війни. Або беручи участь у ній – так чи інакше. Або намагаючись їй протидіяти.

"Слід розуміти, чому Росія почувається так впевнено, поводиться так зухвало, ламаючи світоустрій. Все тому, що є сильні країни, які її підтримують. Йдеться насамперед про Китай. Є глобальні гравці, які займають поблажливо-позитивну позицію. Та сама Індія. Є умовно нейтральні, але насправді "бволіваючі" за Росію країни Глобального Півдня. Кожен має свої мотиви. Але загальна позиція тих, хто не засуджує РФ – її дії вони розглядають у контексті протидії "поганому Заходу". І бажання перемоги РФ в Україні, явна (як від Ірану та Північної Кореї) та не явна підтримка країни-агресора для них важливі як виклик саме Глобального Заходу. І лідером цього протистояння є Китай, який диригує багатьма процесами", – пояснює Борис Кушнірук.

Тож, продовжує він, говорити слід не про те, що десь недотиснули Росію, а про те, що ми маємо справу з певною глобальною тенденцією, зіткненням світоглядів. І лише питання часу, коли це проявиться більш активно у тих чи інших точках світу.

"Зараз багато що вирішується на полі бою в Україні, – зазначає експерт. – Якщо РФ досягне тут успіху, навіть у вигляді перемир'я за умови, що за нею залишиться частина окупованих територій, то можна вважати, що глобальний конфлікт наростатиме. Тому що ні Росія у такому разі не зупиниться, ні Китай. І рано чи пізно РФ продовжить атакувати Україну, а КНР почне штурмувати Тайвань".

На Заході, наголошує Борис Кушнірук, є експерти, які відкрито кажуть, що йде Третя світова. А є ті, хто воліє заплющувати на це очі. Ось тільки війна від цього нікуди не дівається.

Росію та Китай об'єднує спільний геополітичний супротивник – США

Політолог, політичний консультант Володимир Фесенко акцентує, що "імперську пиху" та прагнення повернути Росії роль одного з геополітичних полюсів у сучасному світі Путін став проявляти ще до того, як подібні амбіції з'явилися у голови Сі в Китаї.

"Заяви Путіна про необхідність формування багатополярного світу відображали прагнення Росії стати одним із глобальних полюсів у міжнародній системі. І ці амбіції Путіна у перспективі неминуче зіткнуться з амбіціями Китаю", – прогнозує експерт.

За його словами, поки що Росію та Китай об'єднує спільний геополітичний противник – США. Але, пояснює він, РФ для КНР потрібна не в ролі рівноцінного партнера та потенційного конкурента за глобальний вплив, а в ролі молодшого та залежного партнера.

"Тому у перспективі неминучий конфлікт інтересів між ними. Ведмедеві і Дракону важко вжитися на тих самих майданчиках впливу – в Азії, Африці, частково Латинській Америці. І Заходу треба навчитися грати на цих потенційних протиріччях між РФ та Китаєм", – вважає Володимир Фесенко.

Він упевнений, що Заходу з путінською Росією треба робити те саме, що він робив по відношенню до СРСР. А саме – протистояти та послаблювати свого політичного та ідеологічного конкурента.

"Захід занадто розжирів і ослаб за 30 років після закінчення Холодної Війни. І треба повертати колишню форму – озброюватися, демонструвати свою економічну та технологічну перевагу та лідерську роль у міжнародних відносинах, – зазначає політолог. – Починається нова Холодна війна, в якій Захід має довести свою економічну, технологічну, політичну та військову перевагу над Росією (а в перспективі і над Китаєм), у тому числі у гонці озброєнь. Перше поле бою – Україна. Щоб збити з Росії "імперську пиху", треба, щоб країна-агресор програла цю війну, опинилася в економічній та політичній кризі".

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи можуть розпочатись переговори з Росією після саміту миру: що дали зрозуміти Україні.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини