Чому Захід слабо реагує на ракетний терор РФ в Україні - чи може змінитися ситуація
Позиція Заходу коливається між активною союзницькою риторикою та дозованим, розтягнутим у часі, наданням військової допомоги
Аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що Російська Федерація організувала масований ракетний удар по Україні 9 березня в рамках своєї пропаганди в російському суспільстві і щоб потішити росіян. А в Держдепі заявили, що США та союзники докладуть усіх зусиль, щоб такі ракетні удари РФ по Україні не стали нормою. При цьому подібні масовані атаки, на жаль, продовжуються вже давно. Чому Захід не поспішає дати Україні не лише ефективний щит, а й меч? Як ситуація може змінитися в найближчому майбутньому? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Європейські та американські еліти продовжують жити у зручному форматі "війна десь там", не розуміючи справжньої мети Путіна
Керівник Центру політичної розвідки, політтехнолог Олег Постернак розмірковує так:
Що стосується позиції євроатлантичного Заходу щодо допомоги у будівництві надійного протиракетного та протиповітряного щита, то вона, зазначає експерт, коливається між активною союзницькою риторикою та дозованим, розтягнутим у часі, наданням військової допомоги.
Він вважає, що перелому позиції Заходу на даний момент не відбувається. Для нього це, як і раніше, локальна війна України з Росією.
Наші союзники як ніколи налаштовані рішуче
Колишній працівник СБУ та консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки, військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак вважає, що основні причини, з яких нам так неспішно надавали іноземне озброєння, є:
- наївне очікування, що ця війна буде дуже швидкою;
– маніакальний страх західних країн перед тим, що передача Україні сучасного озброєння неймовірно розжене ціни на нафту та газ, особливо перед зимою 2022–2023;
– страх спровокувати Третю світову війну чи ще гірше, першу ядерну війну;
- обмеженість власних військових запасів.
На думку Івана Ступака, наші союзники як ніколи налаштовані рішуче, тому кількість і якість озброєння, що передається Україні, тільки зростатиме.
Читайте також на порталі "Коментарі" – що дав Кремлю черговий ракетний обстріл України – чи є ще способи зупинити це божевілля.