Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Чим більше весна вступає у свої права, тим більше звучать розмови про великий контрнаступ ЗСУ, що наближається. При цьому від багатьох лідерів у Європі можна почути думку, що українська армія матиме лише одну можливість провести цей наступ, тому його потрібно ретельно підготувати. Чи так це? І за яких обставин НАТО може відкрито втрутитися у війну? У цих питаннях видання "Коментарі" роззбиралося, зібравши думки експертів.
ЗСУ. Фото: з відкритих джерел
Військовий експерт Михайло Жирохов в інтерв'ю Radio NV заявив, що на Заході дійсно багато військових оглядачів, політиків говорять про те, що ЗСУ матимуть лише одну спробу дійсно для масового контрнаступу і потрібно спробувати його провести саме цього року, не відкладаючи на 2024 рік. Насамперед це пов'язано з тим, що у 2024 році мають відбутися вибори президента США. Тоді зовнішні питання відійдуть на другий план. На першому місці для американського істеблішменту будуть вибори голови Білого дому. Україні дуже складно протистоятиме російській агресії, не маючи сильно підтримки Вашингтону.
Щодо обіцянки Джо Байдена про те, що США, незалежно від того, хто буде у Білому домі, підтримуватимуть Україну стільки, скільки потрібно висловився скептично. За словами експерта, Вашингтон і у 2018-му році підтримував Україну, але тих обсягів зброї, які постачаються сьогодні Україні, не було й близько.
Військовий експерт Павло Нарожний вважає, що ризик участі країн НАТО у війні залишається на досить високому рівні. Місяць тому Росія вперше з часів СРСР вивела в море кораблі з тактичною ядерною зброєю на борту і у разі, якщо Москва вирішить використати проти України ці боєприпаси, тоді країни Північноатлантичного Альянсу візьмуть у війні безпосередню участь. Таку думку експерти висловили в ефірі загальнонаціонального телемарафону.
Аналітик нагадав, що окупанти вже використали проти України всю зброю, крім ядерної.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у Зеленського знову звернулися до росіян : настав час діяти.
Новини