Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чому Трамп вирішив першим поговорити з Путіним: чи варто хвилюватися Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому Трамп вирішив першим поговорити з Путіним: чи варто хвилюватися Україні

Дуже важливо, з якою позицією виступатиме президент США

10 лютого 2025, 16:05
Поділіться публікацією:

Президент США Дональд Трамп вважає, що Вашингтон досягнув прогресу в переговорах щодо припинення російсько-української війни. При цьому глава Білого дому категорично відмовився розкривати подробиці будь-яких переговорів, які він мав із російським диктатором Володимиром Путіним. У Кремлі також не стали ні заперечувати, ні підтверджувати розмову Трампа із Путіним. Чому немає подробиць розмови? Чи може бути неприємним сигналом, що Трамп першим поговорив з Путіним, а не з Зеленським після свого повернення до Білого дому? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Чому Трамп вирішив першим поговорити з Путіним: чи варто хвилюватися Україні

Дональд Трамп та Володимир Путін

Не принципово з ким Трамп говоритиме першим

Політолог, кандидат політичних наук Денис Гороховський так прокоментував ситуацію:

"Потрібно розуміти, що переговори – це тривалий процес, який ведеться на різних рівнях, тому контакти перших осіб найчастіше це вже фінальний етап, коли потрібно зафіксувати якісь напрацювання".

Політолог зазначив, враховуючи те, що позиції сторін давно відомі, то насправді не принципово з ким Трамп говоритиме першим, оскільки це вже не вплине на реальну ситуацію.

""Набагато важливіше, з якою позицією виступатиме президент США: завершення війни за будь-яку ціну (вектор, який просуває Кремль, і який зводиться із заморожування війни по сьогоднішній лінії боєзіткнень) або ж "справедливий мир", який просуває українська сторона, який передбачає розмін територій та звільнення частини окупованих РФ українських територій у рамках дипломатичних домовленостей", – заявив Денис Гороховський.

Розмову Трампа та путіна потрібно розібрати у кілька тез

Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв зазначив, що потрібно тезово розібрати усі деталі, які відомі.

"Перша. Чи почули ми заяви про позитивні результати з російської сторони? При цьому зважаючи на те, що зазвичай росіяни роблять свою перемогу в будь-якому випадку. Так от, Пєсков відмовився коментувати та сказав, що "факт розмови був". І це не може не радувати. Друга. Що до дзвінка, що після, адміністрація Трампа і сам 47-й президент не змінили свої заяви та продовжили наполягати на тому, що саме росія не готова до переговорів і саме путін губить країну та економіку. Третя. Так, Трамп продовжує говорити про "свого старого знайомого" путіна. Але він так само говорить і про Сі, і свого часу говорив про "ракетчика" Кіма. Тому це просто умовне завірення на кшталт "Я знаю, що з ним робити". Четверта. Дуже цікаво, що на фоні розмови Трамп почав чіткіше говорити про гарантії безпеки для України, як мінімум, про ціну (сума, умови та рідкоземельні метали). Отже, для нього очевидно, що ця тема ключова і без неї домовленостей не буде", – зазначив експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" – варіантів буде кілька: нові деталі щодо плану припинення війни в Україні.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/ua

Новини