Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Останнім часом західні ЗМІ рясніють заголовками про те, що адміністрація Байдена наполягає на зниженні мобілізаційного віку Україною, без чого нібито неможливо ефективно стримувати наступ РФ. В свою чергу, президент Зеленський в нещодавньому інтерв'ю західним ЗМІ наголосив, що партнерам краще було б зосередитися на виконанні своїх обіцянок по забезпеченню ЗСУ обіцяною зброєю, а не давати поради, як відправляти у бій воїнів без сучасного озброєння. В той же час державний секретар США Ентоні Блінкен натякнув, що Україна, все ж таки, має схвалити "важкі рішення" щодо мобілізації. Про що говорить таке наполягання США щодо зниження мобілізаційного віку? Чи може, все ж, влада ухвалити таке рішення під тиском партнерів? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.
Мобілізація в Україні. Фото: з відкритих джерел
Доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Ігор Петренко зазначив, що останні заяви західних офіційних осіб, зокрема натяки держсекретаря США Ентоні Блінкена на необхідність ухвалення "важких рішень" щодо мобілізації, вказують на стратегічну напруженість у відносинах між Україною та її ключовими партнерами. Позиція США щодо зниження мобілізаційного віку має декілька аспектів, які слід розглянути в контексті як військової ситуації, так і дипломатичних відносин.
При цьому він додає, що цей підхід має серйозні ризики. Недостатньо підготовлені молоді люди без належного забезпечення сучасною зброєю та технікою можуть стати жертвами на полі бою, що негативно вплине на моральний дух суспільства та довіру до влади. Заява президента Зеленського про важливість забезпечення ЗСУ обіцяним озброєнням прямо відображає цей виклик: мобілізація без адекватного оснащення ризикує бути неефективною.
Експерт зауважує, Україна перебуває у складній ситуації. З одного боку, партнерські відносини з США є критично важливими для підтримання військових спроможностей, і Київ не може ігнорувати поради Вашингтона. З іншого боку, рішення про зниження мобілізаційного віку може викликати хвилю критики серед українського суспільства, особливо якщо це рішення буде сприйнято як нав'язане ззовні.
Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович відразу зазначив, що питання зменшення мобілізаційного віку, якщо і буде ухвалюватися, то це відбудеться вже у координації з новою адміністрацією президента Сполучених Штатів. З адміністрацією Байдена це малоймовірно, вважає експерт, оскільки не так багато часу їм залишилося перебування при владі і це питання явно потребує більш грунтовного підходу, обговорення, якихось додаткових аргументів, які можуть бути висунуті партнерами і контраргументів, які власне може висувати Україна.
Читайте також на порталі "Коментарі" — 18-річним юнакам за кордоном не видають паспорти: Україна готує великі штрафи.
Новини