Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Юнаки, які виїхали за кордон до 18 років, не можуть отримати паспорт. Це стосується і тих, хто виїхав за межі країни до 2022 року. Про це повідомляє портал “Коментарі” з посиланням на інформацію видання “Судово-юридична газета”.
Ілюстративне фото
“Паспортні сервіси за кордоном масово відмовляють чоловікам 18 років, щодо яких відсутній запис в Реєстрі призовників "Оберіг", у прийомі документів для оформлення чи обміну паспорта громадянина України і закордонного паспорта. Тобто, і тим, хто виїхав до 2022 року, зокрема, на навчання, чи після початку повномасштабного вторгнення, і відповідно не встиг стати фізично на облік у ТЦК”, — повідомляє видання.
Цю ситуацію розглядали на засіданні парламентського Комітету з питань молоді та спорту, запросивши заступницю міністра оборони з питань цифровізаціїї Катерину Черногоренко.
Зазначається, що попри прийняття постанови про цифровізацію процесу №932, досі є невирішеним питання механізму постановки на військовий облік чоловіків 18-20 років, які виїхали з України після початку повномасштабного вторгнення і до досягнення ними 18 років, і не встигли вчасно стати на облік.
Ці хлопці не можуть стати на військовий облік без повернення до України і явки до ТЦК, і, відповідно, позбавлені можливості щодо оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України і закордонного паспорта.
“Судячи з її пояснень, які цитує Комітет з питань молоді та спорту, проблема полягає у тому, що наразі ці хлопці можуть вважатися порушниками військового обліку. Так, під час засідання комітету Черногоренко наголосила на тому, що “ми зараз на рівні всієї держави, урядової команди, парламенту, інших органів стикаємось з викликом відтоку мобілізаційного капіталу і категорії призовників за кордон”, — повідомляє видання.
Вона зазначила, що цифрова команда Міноборони “чекає від Генерального штабу, що робити українцям, які виїхали за кордон і у яких є порушення правил обліку”.
“Тобто, непостановка на облік фізично у ТЦК, з поверненням в Україну, судячи з її пояснень, все ж може заважати хлопцям отримати відповідні документи за кордоном”, — зазначає видання.
Також вона пояснила переваги проєкту 12093, який стосується того, що “кожний громадянин або громадянка можуть в Резерв+ оплатити штраф в “два кліки”.
“Вочевидь, йдеться про те, що коли хлопці 18-25 років зможуть дистанційно сплатити відповідні штрафи від 17 тисяч грн до 25,5 тисяч грн, то вони, відповідно, й отримають свої документи у паспортних сервісах за кордоном”, — підсумовує видання.
Раніше портал “Коментарі” повідомляв, що у ТЦК вказали, що повинні зробити всі чоловіки в Україні.
Новини