Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Багато ЗМІ пишуть про те, що російський диктатор Володимир Путін нібито наказав російським військам до 1 жовтня витіснити ЗСУ з Курської області. Чи це реально? Чому на Курщині росіяни змушені йти у наступ? Видання "Коментарі" розбиралося з цих питань, проаналізувавши думки експертів.
Операція у Курській області. Фото з відкритих джерел
Керівник групи з питань Росії та геопросторової розвідки ISW Джордж Баррос в інтерв'ю "Суспільному" розповів, що слабо віриться в те, що росіянам вдасться виконати поставлене Путіним завдання у ті рядки, які він окреслив. Якщо дивитися реалістично на речі, то до зими 2024-25 року Росія може спробувати згорнути операцію ЗСУ у Курській області, якщо перекине туди достатню кількість військ. Контратаки на цьому напрямі РФ розпочала 11 вересня, проте Інститут вивчення війни (ISW) поки що не може підтвердити російські заяви про звільнення 10 населених пунктів.
За словами експерта, російська армія може вийти на кордон Курської області, якщо перекине значні сили та надасть пріоритет цьому напрямку.
Джордж Баррос зазначив, що нинішня ситуація ставить російського диктатора Володимира Путіна перед вибором: чи готовий він направити десятки тисяч солдатів для оборони додаткової 1000-кілометрової ділянки фронту.
Військовий експерт, співголова громадської ініціативи "Права справа" Дмитро Снєгірьов в ефірі "Київ24" заявив, що в Курській області РФ росіяни змушені йти в контрнаступ не тільки тому, що це забаганка Путіна, але ще й тому, що хочуть уникнути оперативного оточення власного угрупування.
Експерт зазначив, що контрнаступ російської армії на території РФ локальний і відбувається на окремій ділянці.
Він зазначив, що контрнаступ росіян на Курщині розпочався на момент візиту до Києва високопосадовців США, Великобританії.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Путін більше не може чекати: кого Кремль почав перекидати в Курську область.
Новини