Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У вечірньому зверненні 24 жовтня президент України Володимир Зеленський повідомив про проведення парламентського саміту Кримської платформи. За його словами, це стане ще одним важливим кроком у підготовці до деокупації Криму. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба уточнив, що у рамках зустрічі, яка проходить у Загребі, розглянуть питання надання ЗСУ достатньої зброї, військового обладнання для того, щоб вийти на адмінкордон із Кримом. А також – визнання Росії державою-спонсором тероризму. Про що говорять дані заяви та як відкрите вторгнення РФ в Україну вплинуло на ситуацію з Кримом? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Крbм. Фото: Reuters
Політтехнолог Петро Охотін звертає увагу, що в офіційних повідомленнях важливим меседжем є те, що Україні потрібно більше зброї та обладнання, щоб вийти на адміністративний кордон 2013 року – разом із Кримом.
За його словами, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну питання стоїть ще й так: хто ефективніший – країни, які поважають міжнародне право чи вісь Росія-Білорусь-Іран, де диктатори та мулли "спілися" у використанні терористичних методів та порушенні прав людини.
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін зазначає, що Кримська платформа у різних форматах спочатку викликала у Росії роздратування. Тим більше зараз, коли вона функціонує не просто як майданчик для обговорення проблем Криму, але як структура, що постійно діє і розвивається.
І США, і ЄС представлені на подібних зустрічах тепер високопосадовцями. Постійно розширюється коло учасників, акцентує Олексій Якубін.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у США підтвердили — Росія готує теракт у Херсонській області.
Новини