Кількість пропозицій про переговори від росіян збільшуватиметься, адже в окупантів не вистачає резервів, щоб поповнити свої втрати. Про це заявив радник глави Офісу президент України Михайло Подоляк. Чи згодні з таким твердженням? Які шанси на переговори Києва з Москвою в найближчому майбутньому? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Володимир Путін. Фото з відкритих джерел
Справжні переговори про мир розпочнуться лише після деокупації Криму та Донбасу
Голова Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков розмірковує так:
"Після злочинів, які скоїли росіяни у Бучі, Ірпені та інших населених пунктах, після розстрілу мирних українців, переговори можуть розпочатися лише з моменту добровільного відведення росіянами військ на позиції 23 лютого 2022 року. Досі вони неможливі. Наголошую, що лише у разі добровільного відступу росіян на позиції 23 лютого можна говорити про підготовку мирних переговорів, але не більше".
На думку експерта, переговори насправді потрібні виключно російській стороні, щоб перегрупувати власні сили і накопичити резерви, щоб знову намагатися йти в атаку.
"Я вважаю, що справжні переговори про мир розпочнуться лише після деокупації Криму та Донбасу, – каже Сергій Биков. – Тільки стратегічні поразки Росії зможуть посадити її за стіл конструктивних переговорів. Інакше проведення переговорів піде на користь тільки країні-агресору, оскільки представлятиме політичне керівництво Росії в "цивілізованому" світлі. А після всіх антилюдських злочинів росії, вбивства полонених та розстрілу мирних жителів, російське керівництво точно не можна назвати цивілізованим. Впевнений, що війна в Україні закінчиться повним розгромом Росії та міжнародним трибуналом над російськими злочинцями".
РФ справді буде все інтенсивніше шукати можливості для переговорів та нові канали комунікацій
Політичний експерт Михайло Чаплига згоден з Михайлом Подоляком у тій частині, що кількість різноманітних пропозицій від Росії про переговори зростатиме. Через різні канали.
"Але причина, як на мене, в іншому. Вже видно, що Росія загрузла на фронті, де ситуація перейшла в стадію млявої позиційної боротьби. А це смертельно для будь-якого політичного режиму будь-якої імперії, – наголошує Михайло Чаплига. — Імперії живуть, поки розширюються. Динамічно. Тоді весь фокус уваги на периферії, а центрі режими можуть робити все, що хочуть. Якщо периферія захлинається у просуванні – починаються відцентрові рухи всередині імперій, а також політичні бродіння. Оскільки фокус уваги переноситься на внутрішні проблеми. Щоб дати відповідь на внутрішні проблеми, що наростають як снігова куля (внаслідок потужних санкцій і зовнішньої західної ізоляції), потрібно хоча б заморозити проблеми на периферії. Інакше внутрішні хитання можуть призвести до палацового перевороту.
Історія світових імперій, їхнього розквіту та падінь вчить саме цьому, зазначає експерт.
"Отже, – робить висновок він, – Росія дійсно буде все інтенсивніше шукати можливості для переговорів і нові канали комунікацій. І тут я згоден з Михайлом Подоляком. А ось чи вдасться їй це – ми побачимо в найближчому майбутньому".
Читайте також на порталі "Коментарі" – коли
Україна вступить до ЄС: що на це впливає, чи можна говорити про терміни.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.