Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
На тлі розмов про скорочення військової підтримки Україні дедалі активніше йдуть розмови про те, коли і як може завершитись російсько-українська війна. Видання "Коментарі" розбиралося, чому, незважаючи на заяви Путіна про готовність воювати "в довгу", він не може тримати російських солдатів в Україні вічно? Який найімовірніший сценарій закінчення війни в Україні і чому він виглядає не райдужно для Києва.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Журналіст Джордж Еллісон у колонці для The Telegraph зазначив, той факт, що сім'ї російських мобілізованих починають протестувати в Росії, говорить про те, що в суспільній свідомості росіян відбулося зрушення.
За словами експерта, російські військові та їхні родичі зазнають відчаю та гніву. Ситуація посилюється відсутністю ротації поза бойовими діями через брак військ, через що військовослужбовці ЗС РФ перебувають під сильним бойовим стресом.
Еллісон зазначив, що, згідно з даними американського аналітичного центру RAND, ЗС РФ опинилися у пастці, коли президент Росії Володимир Путін оголосив про початок мобілізації у вересні 2022 року.
Еллісон заявив, що протест у Москві на Театральній площі є першою по-справжньому значною тріщиною у фасаді громадської підтримки військової кампанії Кремля в Україні.
Політичний експерт Валерій Пекар у себе у Facebook висловив думку, що поки що найімовірнішим видається сценарій продовження війни на виснаження.
Експерт вважає, що найгірший сценарій, поки все рухається цією траєкторією, — продовження війни.
На його думку, цей сценарій розвитку подій фактично означає поразку України, яка не залишає шансів на відновлення економіки.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у Буданова розповіли, які дії ЗСУ змусили росіян панікувати.
Новини