Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чому публікація Bild про війну насторожує: чи справді Захід починає прозрівати
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому публікація Bild про війну насторожує: чи справді Захід починає прозрівати

У Bild описується одна з ймовірностей, яка може статися за певних умов

15 січня 2024, 13:45 comments3139
Поділіться публікацією:

Німецьке видання Bild опублікувало статтю про те, як Німеччина готується до збройного конфлікту з Росією після гіпотетичного програшу України. Про що говорить поява таких матеріалів? Наскільки реалістичним є сценарій, який наводить Bild? Як його уникнути? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Чому публікація Bild про війну насторожує: чи справді Захід починає прозрівати

Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел

Найкращий для Заходу варіант – підтримати Київ

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства, експерт РНБО у 2001-2011 рр. з питань заморожених конфліктів у Євразії (у тому числі Молдова-Придністров'я) Віталій Кулик розмірковує так:

"Почнемо з того, що Bild – важливе видання, яке формує суспільні настрої у Німеччині. У той самий час – це таблоїд. І не слід вважати його серйозним виданням, із серйозними джерелами інформації. З іншого боку, саме Bild свого часу опублікував план російського нападу на Україну. І той був саме у такому вигляді реалізований у лютому 2022-го".

Тож, зазначає експерт, зовсім відмахуватися від подібних статей не можна. Іноді у популярних медіа, пояснює він, з'являються матеріали, спрямовані саме на інформування, що дають інформацію до роздумів.

"Саме так слід сприймати цю публікацію Bild. Описується одна з ймовірностей, яка може статися за певних умов. Однією з таких передумов називається те, що Україна через недостатню допомогу закордонних партнерів може зіткнутися з новим наступом Росії. І вже влітку цього року відбудуться події, які погіршать наше становище на фронті. Як я розумію, йшлося або про варіант великого наступу з окупацією росіянами нових наших територій. Або про деякі операції, які призведуть до великих втрат у лавах ЗСУ, створивши нову ситуацію на українському театрі воєнних дій. Лише за таких умов негативний сценарій, описаний Bild, може втілитись у життя. Якщо цього не відбувається (на що ми сподіваємось), нічого подібного не станеться. Або станеться, але дещо в іншому форматі", – зазначає Віталій Кулик.

На його думку, є ще один важливий момент, який, можливо, є ключовим у цьому матеріалі. А саме – що росіяни можуть піти, навіть не змінивши якимось чином нинішню ситуацію на фронті, на підвищення ставок.

"І пробивання Сувалкського коридору (через Польщу з Литви) до Калінінградської області – один із таких способів. Гібридний характер вторгнення (з формально приватними військовими компаніями, які насправді – сили російської військової розвідки), дестабілізація ситуації всередині країн-мішеней, поява під чужим прапором (з ударами по логістиці, військовим підприємствам, можливо, з блокадою портів, мінування, підриви, диверсії), спроба розіграти "гуманітарну катастрофу", щоб РФ прийшла "рятувати" російськомовне населення в ті ж Балтійські країни — цілком вписується в підвищення ставок. З перенесенням військових дій на територію країни (країн) НАТО. З наступним вичікуванням реакції Північноатлантичного блоку", – припускає експерт.

А реакції такої – оперативної та швидкої – може не бути, попереджає він. Що розв'яже РФ руки для подальшого наступу та військового зіткнення з європейськими країнами. При тому, що в ситуації політичної кризи в США, пов'язаної з виборчою кампанією, Штати можуть не прийти на допомогу. І тоді Європі доведеться самій вирішувати – що робити з війною, із бойовими діями. Чи може той самий Бундесвер оперативно перекинути необхідну кількість збройних сил у країни Балтії чи Польщу? Чи готова для цього транспортна інфраструктура, важка техніка, засоби ППО тощо?

"Усі ці кроки будуть робитися Росією (якщо їй дадуть їх зробити) з метою, зокрема, виходу на певні переговори щодо ситуації в Україні. Звісно – з позиції Кремля", – акцентує Віталій Кулик.

Він вважає подібні публікації – серйозним дзвіночком, які вимагають і від європейських лідерів, і США якісних роздумів, нової тактики щодо стримування РФ.

"Найкращий для Заходу варіант – підтримати Київ, не дати статися негативним для нас сценаріям на українському фронті. При цьому бути готовим до можливої ескалації на Балтиці, Польщі або на Балканах (де можливі нові фронти, які намагатиметься розв'язати Росія)", – зазначає експерт.

Ще одним примітним моментом у цій статті Bild він називає той, де вказується, що Кремль вже у лютому може запустити нову хвилю мобілізації, зібравши додатково 200-400 тисяч людей.

"Це викликає певний скепсис у зв'язку із т.зв. виборами в РФ. Те, як відбувається підготовка до березневого перепризначення Путіна, вказує, що Кремль навряд чи ризикне на проведення посиленої мобілізації. А прихована не зупиняється. Людей продовжують рекрутувати, наймати, затягувати в армію насильно, погрозами (як і тих же зеків чи мігрантів). Але це не такий масовий процес, який може спричинити гострий негатив у російському суспільстві. Де вже зростає невдоволення серед мобілізованих дружин. Це намагаються усунути. Але тенденція очевидна. Тож лютнева масова мобілізація в РФ малоймовірна", – пояснює Віталій Кулик.

Щодо ситуації на фронті – нам важливо перейти в ефективну стратегічну оборону, упевнений він. А, якщо отримаємо можливості для контрнаступу – проводити його. За такого розкладу сили противника будуть скуті. І зменшиться відсоток ймовірності підвищення ставок.

"Я б на місці європейських лідерів та українського військово-політичного керівництва уважно вивчив цю статтю Bild, вносячи корективи до власних стратегічних та тактичних планів", – констатує експерт.

Росія не зупиниться

На думку екс-спікера Генштабу ЗСУ, військового експерта, полковника Влада Волошина, поява подібних матеріалів у світовому інформаційному просторі говорить про те, що деякі політики, аналітики починають усвідомлювати – від підтримки України залежить їхнє майбутнє.

"Бо Росія, якщо їй дозволять здолати нашу країну, на цьому не зупиниться. Путінський режим – уособлення нової осі зла, до якої вже приєдналися такі ж автократії з Ірану, Північної Кореї, Білорусі. Ця зграя намагатиметься зламати існуючий світопорядок, поділити світ по-новому, встановити правила, коли право сили превалює над силою права", – наголошує Влад Волошин.

Він вважає, що Захід починає прозрівати. Розуміти всю значущість боротьби України, яка стоїть між благополучним європейським суспільством та російськими варварами. І саме українські військовослужбовці зараз утримують цю орду від нападу на країни Балтії, Польщу тощо, наголошує полковник.

Сценарій із захопленням Сувалкського коридору – досить реалістичний, зазначає він. З усіма…

"Російська пропаганда, офіційні особи вже неодноразово заявляли, що воюють не так проти України, як проти НАТО. І втілення сценаріїв, які наводить Bild, є цілком реальним. Захопивши Україну з усіма її ресурсами, РФ використовує це, щоб йти далі. І НАТО доведеться будувати нову лінію оборони. Вже на території членів Альянсу, – попереджає Влад Волошин. – Низка європейських політиків, які найбільше розумно оцінюють ситуацію, намагаються знову консолідувати суспільство для підтримки України в протистоянні з РФ. Тому що останнім часом, на жаль, спостерігаються процеси розколу у такій єдності. Найяскравіші прояви ми бачили від угорських, словацьких політиків. Прокремлівські сили подають голос у Нідерландах, Італії, Іспанії. Вони намагаються розколоти єдність ЄС, НАТО у розумінні важливості допомоги Україні".

Потрібно ламати такі плани, упевнений експерт. Інакше кордони ЄС та НАТО будуть зламані Росією. А коли війна прийде до їхнього дому – воювати доведеться вже їм.

"Хотілося б, щоб відповідне розуміння якнайшвидше прийшло до всіх європейських політиків, – каже Влад Волошин. — Щоб були нарешті розблоковані важливі для нас пакети допомоги. І, щоб ми отримали все, що нам потрібно для того, щоб страшні сценарії, описані Bild, не стали реальністю".

Читайте також на порталі "Коментарі" — поразки України не очікується: ЗМІ дізналися, яке рішення ухвалили союзники.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини