Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чому пауз в обстрілах РФ більше немає: які дрони пропускає ППО України
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому пауз в обстрілах РФ більше немає: які дрони пропускає ППО України

Тепер щоночі Україну атакують десятки, а то й сотні дронів, і часто два десятки ракет

11 липня 2025, 09:35
Поділіться публікацією:

Якщо раніше між ракетно-дроновими атаками РФ по Україні було хоча б кілька днів, то тепер такого проміжку в часі немає. Чому пауз в обстрілах більше нема? Чи справляється українська ППО з усіма дронами? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Чому пауз в обстрілах РФ більше немає: які дрони пропускає ППО України

Дрон-камікадзе "шахед". Фото: з відкритих джерел

Ворог тепер перейшов до тактики обстрілу не всієї України під час однієї атаки

Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман в ефірі Radio NV розповів, що росіяни частково змінили тактику повітряних атак територією України, зробивши їх фактично щоденними, а періоди умовного затишшя стали рідкістю.

Експерт зазначив, що раніше після масованих ракетних атак потім росіяни не запускали ракети по кілька тижнів, а "Шахеди" використали відносно невелику кількість.

"Зараз вони трохи змінили тактику атак. Не можна сказати, що це щось нове, несподіване. Росіяни використовують менше ракет, накопичують їх. Цілком можна очікувати, що після дронової ще буде ракетна атака", — сказав Гетьман.

Експерт нагадав, що за даними української розвідки, росіяни можуть виробляти 150-160 "Шахедів" за день і хочуть цей показник підняти до 200.

За його словами, питання в тому – яка кількість дронів буде спрямована на певну локацію і чи це буде лише дронова атака, чи комбінована, тобто разом із ракетами.

Гетьман зазначає, що ворог тепер перейшов до тактики обстрілу не всієї України під час однієї атаки, а зосереджується на одному чи двох містах.

При цьому зазначив, що останні атаки РФ свідчать, що з тих дронів, які летять на територію України, третина, якщо не половина – це хибні цілі, тобто вироби з фанери та пінопласту, щоб відволікати увагу. За його словами, тепер дрони стали використовуватися ворогом у великій кількості для тероризування цивільного населення та спрямовані на руйнування задля самої руйнації, зокрема житлових будинків.

ППО України може пропускати дрони "Гербери"

Авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко в ефірі "Radio NV" розповів, що ППО України справді може пропускати дрони "Гербер". Сили протиповітряної оборони ЗСУ більше зосереджують увагу на збиванні ударних дронів "Шахед". Все через те, що бойова частина "шахедів" як мінімум удесятеро більша і ці дрони-камікадзе становлять набагато серйознішу загрозу.

Експерт також роз'яснив, як варто сприймати повідомлення про "локально втрачені" ворожі дрони.

"Що таке локаційно втрачені — їх не бачать, де вони впали. Це відноситься виключно до дронів "Гербера". Пінопластові дрони з двигуном в 3,5 кінських сил. Створені в Китаї, випущені, все ж таки, в Росії, але китайська фірма створила. Ці дрони, по більш швидким характеристикам" повільні. Тому, щоб не перевантажувати нашу ППО, є такий режим – селекція за швидкістю, і якщо в апаратуру ввести такий параметр "не виводити" на екран цілі, які рухаються зі швидкістю менше 150 км на годину, то за ними ніхто не спостерігатиме, і вони локаційно загубляться", — сказав Романенко.

Читайте також на порталі "Коментарі" — такого терору ще не було: стало відомо, скільки годин РФ атакувала Київську область.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини