Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У ЗМІ та соцмережах щодня багато говориться про весняний контрнаступ, але, між тим, уже фактично позаду березень, а поки що навіть немає натяку на те, що ЗСУ готові піти в атаку, щоб повернути раніше захоплені росіянами території. Чому так відбувається? І чи можна говорити, що великий наступ росіян на сході зупинено і місто-фортеця Бахмут таки встояв? Видання "Коментарі" розбиралося у питаннях, зібравши думки експертів.
ЗСУ. Фото: з відкритих джерел
Військовий експерт, генерал-лейтенант ЗСУ Ігор Романенко запевняє, що контрнаступ ЗСУ ще не починається зі зрозумілих причин. Головна з яких полягає у тому, що Україна ще не виконала всіх завдань стратегічної оборони. Таку позицію експерт озвучив в ефірі загальнонаціонального телемарафону.
Ігор Романенко пояснив, що українські захисники мають не лише зупинити росіян, а й завдати їм максимальних втрат, змусивши їх відійти в оборону. Тільки після цього може розпочатися контрнаступ ЗСУ.
З одного боку, додав експерт, ЗСУ зосереджуються на виконанні саме цих завдань, з іншого – Україна формує стратегічні резерви для підготовки та здійснення контрнаступних дій.
Генерал додав, що у майбутнього контрнаступу може бути не один напрямок, а кілька.
Військовий експерт, полковник ЗСУ у запасі, військовий льотчик-інструктор Роман Світан вважає, що російським військам уже не вистачить сил та ресурсів, щоб захопити Бахмут. Для оточення міста противнику потрібно десь 30 км запасу по фронту, а це навіть технічно неможливо, бо з обох боків його атакують українські гарнізони. Свою думку експерт озвучив в ефірі каналу "Еспресо".
Роман Світан додав, що збільшення чисельності військ противника зовсім ні до чого не призводить, лише збільшуються втрати росіян.
Читайте також на порталі "Коментарі" — які очікування на дипломатичному та військовому фронтах України – на що робить ставку Захід.
Новини