Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чому контрнаступ ЗСУ дійсно відстає від графіка – що найскладніше
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому контрнаступ ЗСУ дійсно відстає від графіка – що найскладніше

Контрнаступ відстає від графіка, бо його модифікували в інший тип операції

8 серпня 2023, 10:00 comments2647
Поділіться публікацією:

Українській війська продовжують свій контрнаступ і, як свідчать перші особи країни, все йде за планом, ініціатива на полі бою за ЗСУ. Чи дійсно так і мало було бути і контрнаступ ЗСУ не відстає від графіку? Де зараз найскладніше нашим воїнам? Видання "Коментарі" постаралося розібратися в цих питаннях, вивчивши думки експертів. 

Чому контрнаступ ЗСУ дійсно відстає від графіка – що найскладніше

Контрнаступ ЗСУ. Фото: з відкритих джерел

ЗСУ не наступають, а провокують росіян на контратаки

Австрійський військовий експерт Том Купер в інтерв'ю "ТСН" висловив свою власну думку, що на перших етапах контрнаступу початковий план українського командування дійсно не спрацював. Проте, переконує експерт, він і не міг спрацювати. Враховуючи ту мізерну кількість озброєння, яку передали Україні партнери. 

"Що передало НАТО? 60 Leopards і 120 Bradley? На одну бригаду НАТО цього вистачать, але не на всю українську армію, тому це і не могло працювати", – вважає Том Купер.

На його думку, наразі контрнаступ ЗСУ дійсно відстає від графіка. Проте українські підрозділи досі не йдуть у масований контрнаступ, який анонсувався. Все, що зараз роблять українці – це провокують росіян на контратаки, "що просто ідеально".

"Росіяни мінують навіть свої позиції, свої окопи. Проте, щоб зробити такий рейд, підійти до однієї з російських позицій, українці мають розчищати смуги через мінні поля, а ці мінні поля надзвичайно щільні", – розповів експерт.

За його словами, росіяни бачать українські групи розмінування і відкривають по них вогонь. Ось тут має показати свою майстерність артилерія, яка має вражати російську артилерію, протитанкові керовані ракети, мають працювати у України протитанкові керовані групи. Тому це дуже складний вид операції.

Для подолання загороджень окупантів необхідна значна кількість інженерно-саперних підрозділів

Командувач Сил підтримки Збройних сил України бригадний генерал Дмитро Герега зазначив, що як і очікувалося, основний акцент у контрнаступі ЗСУ роблять на південному напрямку. Проте складність ведення наступальних дій полягає у тому, що російські окупанти на тимчасово захоплених територіях облаштували багатоешелоновану систему інженерних укріплень. Можна тільки собі уявити, що таке ешелована оборонна смуга, яка сягає від 10 до 40 км.

"Смуги загороджень містять протитанкові мінні поля, невибухові загородження у вигляді протитанкових ровів, бетонні піраміди (так звані "зуби дракона"), протитанкові їжаки, дротові перешкоди", — зазначив експерт.

За його словами, не маючи достатню кількість спеціальної інженерної техніки не можна навіть говорити про швидкий рух.

Читайте також на порталі "Коментарі" — зустріч у Саудівській Аравії: що стало найболючішим для РФ – чого чекати далі.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини