Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чим відзначилися спецслужби України у 2024 році: що змусило Росію здригатися
commentss НОВИНИ Всі новини

Чим відзначилися спецслужби України у 2024 році: що змусило Росію здригатися

Противник втратив цінну техніку та генералів, винних у військових злочинах

2 січня 2025, 10:15
Поділіться публікацією:

У вже минулому 2024 році була низка гучних подій, які б не відбулися без ретельно продуманої роботи українських спецслужб, які вкотре довели, що вони на високому рівні. В чому унікальність операцій спецслужб України? Видання "Коментарі" розбиралося в цьому питання проаналізувавши думки експертів.

Чим відзначилися спецслужби України у 2024 році: що змусило Росію здригатися

Спецслужби України Фото: з відкритих джерел

У 2024 році Україна вийшла "на відносний паритет" за кількістю результативних ударів углиб території Росії

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в ефірі телемарафону зазначив, що дійсно згодний з тим, що у минулому році спецслужби України провели низку вдалих заходів проти російських окупантів.

Експерт зазначає, серед них – знищення російських літаків А-50У, Іл-22 і Ту-22М3.

"Сама операція, окрім складності її реалізації та важливості для поля бою, стала першою в історії воєн та конфліктів зі знищення літака далекого радіолокаційного виявлення, що вже робить її унікальною. У зоні ризику", — наголошує оглядач.

Крім того, у 2024 році Україна вийшла "на відносний паритет" за кількістю результативних ударів углиб території Росії і очевидно випередила окупантів за рівнем ефективності ударів. З енергетичної інфраструктури, Сили оборони знищували військові об'єкти РФ. Зокрема, цього року запам'яталися удари по російських НПЗ та нафтобазах, але найбільш унікальною у зв'язку з цим Коваленко вважає операцію ГУР МО щодо завдання удару по радіолокаційній станції в Орську Оренбурзької області.

"Ціль знаходилася за 1 800 кілометрів від кордону з Україною, що на той момент було абсолютним рекордом по дальності", – зауважив аналітик.

Він також нагадав про атаку дронами на аеродром "Ахтубінськ" в Астраханській області – майже за 600 кілометрів від зони бойових дій, де дислокувалися рідкісні винищувачі Су-57.

Крім того, у Чорному морі проведено безліч операцій, серед яких — потоплення ракетного катера "Івановець", атака на БДК "Цезар Куніков" та БДК "Ямал", спецоперації на "вежах Бойка". Коваленко вважає, що серед "морських спецоперацій" по-справжньому унікальним є листопадовий удар по Каспійській флотилії РФ.

"Унікальність її в тому, що українські спецслужби дотяглися до далекого Каспійська і, прорвавши ешелоновану оборону Росії, яка поступово перетворюється на привід для жартів, завдали удару по пришвартованим у порту військовим кораблям", — підкреслив аналітик.

Спільні удари безпілотниками СБУ та ГУР по нафтопереробній галузі РФ були шедевральними

Колишній працівник СБУ (у 2004-2015 рр.) та консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки, військовий експерт Іван Ступак відразу відзначив "прильоти" на півтори тисячі кілометрів вглиб Росії, чого не відбулося б, якби не ретельно сплановані операції спецслужб України. 

Також експерт нагадав про "прильоти" безпілотників СБУ по "Алабузі". 

"Також варто відмітити удари безпілотниками по величезних складах РФ, зокрема по європейській частині Росії, де знаходяться десятки тисяч тонн боєприпасів. Це Солдатське, Октябрське, Торопець. І що варто також відмітити – це спільні удари безпілотниками СБУ та ГУР по нафтопереробній галузі. Можна говорити, що Російська Федерація за цей рік втратила орієнтовно 13% своїх потужностей в нафтопереробці. По факту 13% потужностей в нафтопереробці простоювали внаслідок саме українських ударів. І це призвело орієнтовно до збільшення ціни на нафтопродукцію в РФ на 11%. На перший погляд здається, що це дрібнички, але ці удари в комплексі створюють відчутні проблеми для російської економіки. Відтак у Росії менше грошей, менше досягнень в економіці і менше здатностей вести цю війну", – констатував Іван Ступак.

Читайте також на порталі "Коментарі" — головні воєнні висновки 2024 року: до чого наближається Україна.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини