Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Атака Ірану на Ізраїль у ніч на 14 квітня з використанням сотень ракет та дронів актуалізувала питання протистояння авторитарних та демократичних режимів. У тому числі питання підтримки України у війні з Росією. Ізраїль в ООН навіть закликав дослухатися до слів президента України Володимира Зеленського про загрозу дій Тегерана та Москви для всього світу. Експерти розповіли порталу "Коментарі", чого Україні чекати від зарубіжних партнерів у найближчому майбутньому.
Загострення на Близькому Сході. Фото: із відкритих джерел
Ветеран зовнішньої розвідки генерал-лейтенант Василь Богдан пояснює:
Експерт висловив сподівання, що на літньому саміті НАТО побачимо чіткі кроки щодо українських перспектив як члена Альянсу. В ідеалі отримати політичне запрошення, вважає він. Але непогано, якщо станемо і кандидатом на вступ.
У цьому сенсі він звернув увагу на нещодавню заяву держсекретаря США Етоні Блінкена. Той зазначив, що Україна витримала сильний удар з боку РФ. Довела світові і собі, що здатна боротися за демократичні цінності. Що наша країна чітко стоїть на позиціях відстоювання суверенітету та територіальної цілісності, міжнародного права.
Політтехнолог, партнер SIC Group, голова Інституту демократії та розвитку PolitA та партії "Національна платформа" Катерина Одарченко наголошує, що РФ всіляко використовує ситуацію з виборами в США та призупиненням допомоги Україні. І активізувавшись на полі бою, і більш активно розповсюджуючи меседжі дезінформації. І в Штатах, і в Європі.
Паралельно з цим, продовжує вона, РФ збільшує вплив в африканських країнах, зміцнює зв'язки з Іраном, Північною Кореєю, Китаєм. Активно торгує нафтою з Китаєм та Індією, що потребує посилення санкцій у цьому напрямі.
Читайте також на порталі "Коментарі" — допомога від США та Європи Україні: що змінилося та які тепер розклади.
Новини