Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
З одного боку, Франція та Великобританія продовжують наголошувати, що вони готові направити свій військовий контингент до України. З іншого боку, Кремль продовжує твердити, що не потерпить, якщо хоч одна країна НАТО направить своїх військових до України. Чи вдасться Путіну залякати Францію та Британію у питанні миротворців для України? Чому миротворці не з'являться в Україні зараз? Видання "Коментарі" розбиралося в цьому питанні, вивчивши думки експертів.
Європейські війська. Фото: з відкритих джерел
Голова Всеукраїнської громадської організації "Україна в НАТО", член Атлантичної ради Юрій Романюк в ефірі каналу "Київ 24" заявив, що Франція та Великобританія готові запровадити свої війська до України в рамках миротворчої місії та російському диктатору Володимиру Путіну ці країни не залякати.
За словами Романюка, європейські партнери запровадять свої війська на запит законно обраної влади України та виконають свою місію, яка здійснюватиметься на підставі двосторонніх угод з Україною.
Експерт вважає, що європейські лідери не звертатимуть уваги на Путіна. У Кремлі розуміють, що такий сценарій цілком реальний і тому вже зараз роблять заяви, що насторожують, намагаються погрожувати.
Юрій Романюк припустив, що навіть під час переговорів Володимира Путіна зі Стівом Уіткоффом було обговорено питання європейських військ в Україні. Він намагався всіляко уникати цього. Зокрема Москва могла вимагати від Трампа, щоб той, користуючись своїм впливом, заборонив військам Європи входити в Україну.
Романюк наголосив, що сам Трамп раніше заявляв, що покладе місію щодо введення миротворчих сил в Україну на Європу. Тому важелів впливу в американського президента на європейців не так уже й багато.
Військовий експерт Владислав Селезньов в ефірі загальнонаціонального телемарафону припустив, що миротворчі сили можуть з'явитись на території України лише після завершення активної фази війни.
Експерт наголосив: незважаючи на обговорення участі французького чи британського контингенту, виникає чимало запитань щодо формату такої місії.
Експерт нагадав, що одним із головних мотивів Путіна для початку війни було прагнення не допустити присутності НАТО в Україні.
Читайте також на порталі "Коментарі" — про що говорить новий дедлайн припинення війни в Україні: чи Москва і Вашингтон зійдуться.
Новини