Чи вистачить у Росії літаків та льотчиків для масованого наступу

Попри суттєві втрати бойових літальних машин в армії РФ має бути десь близько півтори сотні. Ситуація з пілотами - складніша

Військові аналітики пояснили, що літаків у Росії достатньо, але, найімовірніше, є дефіцит досвідчених та кваліфікованих льотчиків, пишуть "Коментарі" з посиланням на "Важные истории".

Після початку війни Росія зберегла близько 80% своєї авіації. У зведенні британської розвідки від 16 лютого йдеться, що російські Повітряно-космічні сили (ПКС) зараз мають близько 1500 бойових машин. Військовий експерт Ян Матвєєв вважає, що саме брак пілотів не дозволяє російській армії використовувати авіацію більше, ніж зараз.

"Ще торік у березні була інформація про те, що в літаки садять недовчених курсантів. Можливо, з того часу ПКС активізували навчання і через 11 місяців змогли негайно вивчити партію екіпажів. Але, знаючи ефективність російської армії та влади, це є сумнівним", — каже Матвєєв.

Анонімний військовий оглядач великого міжнародного видання пояснює дефіцит досвідчених льотчиків ще й тим, що операції, подібні до тієї, яка, можливо, чекає в Україні, російські ПКС ще не проводили.

"Можливо, тактику придушення ППО відпрацьовували на навчаннях, але реальний бойовий досвід замінити не може ніщо", - вважає аналітик.

Війська Росії вирішили масово застосовувати авіацію проти України, кажуть джерела, близькі до Міноборони РФ. Один із співрозмовників заявив, що авіацію берегли і вона не літала в зону дії ППО України, проте зараз тактику вирішили змінити. Росіяни розуміють, що зазнаватимуть значних збитків, але, схоже, готові до цього, оскільки це створить проблеми для ЗСУ і РФ досі має перевагу в повітрі.

На дев’ятій зустрічі "Рамштайн" міністр оборони США Ллойд Остін говорив про загрозу з боку авіації. Тоді союзники обговорювали посилення ППО України.

Американська преса також писала, що РФ може зробити ставку на авіацію, щоб почати масовані атаки. І вже сьогодні розвідка Британії повідомляла, що у Росії залишилося приблизно 1 500 військових літаків. Однак повітряну кампанію, про яку писали ЗМІ, там вважають малоймовірною.

Нагадаємо, на шпальтах "Коментарів" йшлося про те, що російська авіація становить для України серйозну загрозу. Але супротивник уже втратив майже 300 літаків у бою.

Як писали "Коментарі", стало відомо, коли Києву все ж очікувати авіацію від Заходу. Захід, швидше за все, зволікає з передачею Україні літаків на користь іншого озброєння. Країни-партнери витримують час, аби ЗСУ підготувалися до контрнаступальних дій.

Читайте також на порталі "Коментарі" — літаки – не танки: Як просуваються обіцяні постачання винищувачів для ЗСУ.